Notowania

jimmy savile
19.10.2012 20:47

W.Brytania: Policja wszczęła śledztwo w sprawie gwiazdora TV

Scotland Yard bada sprawę nieżyjącego telewizyjnego idola Jimmy'ego Savile'a i jego seksualnych upodobań.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dave Pearson/CC/Flickr)

Scotland Yard poinformował o wszczęciu formalnego dochodzenia w sprawie nieżyjącego idola TV Jimmy'ego Savile'a i jego seksualnych upodobań do nieletnich oraz molestowania i gwałtów. Policja zidentyfikowała ponad 200 jego potencjalnych ofiar.

Savile, który ponad 20 lat miał własny show w BBC, zmarł w wieku 84 lat w zeszłym roku. Szczegóły z jego życia świadczące o tym, że przez około 40 lat był czynnym pedofilem, wyszły na jaw niecały rok po jego śmierci. Gdy przestał być nietykalną gwiazdą, okazało się, że w swojej garderobie w BBC molestował seksualnie niepełnoletnie dziewczęta _ na niespotykaną dotąd skalę _.

Dziś Scoland Yard poinformował, że dochodzenie przeciw Savile'owi obejmuje łącznie 400 wątków. Jak podaje BBC, z ponad 200 ofiar _ zdecydowana większość _ to dzieci wykorzystane przez samego Savile'a, ale część była molestowana również przez inne osoby.

ZOBACZ RELACJĘ Z WIELKIEJ BRYTANII (ang):

Policja nie sprecyzowała, przeciwko ilu żyjącym osobom toczy się śledztwo, ale w komunikacie wspomniała o _ podejrzeniach o molestowanie seksualne na niespotykaną skalę. _.

Skandal wybuchł, kiedy na początku października telewizja ITV wyemitowała film dokumentalny, w którym pięć kobiet mówiło o tym, że w dzieciństwie były molestowane seksualnie przez Savile'a. Od tamtego czasu mnożą się świadectwa tego rodzaju.

Za życia Savile nigdy nie był o nic oskarżony. Jego pasją było organizowanie społecznych zbiórek pieniędzy na szpitale. Odwiedzał też oddziały dziecięce w szpitalach. Dzieci mówiły, że pielęgniarki zalecały im, by podczas takich wizyt udawały, że śpią. W przeciwnym razie ryzykowały, że prezenter zaprosi je do swego pokoju, który użytkował z racji prac na cele dobroczynne wykonywanych dla szpitala.

Tagi: jimmy savile, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz