Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Hiszpanii atak na siedzibę partii rządzącej

0
Podziel się

W Madrycie bezrobotny mężczyzna usiłował wysadzić w powietrze główną siedzibę rządzącej w Hiszpanii Partii Ludowej.

W Hiszpanii atak na siedzibę partii rządzącej
(Moody75/CC/Flickr)
bEgXBGUR

Wjechał do holu gmachu samochodem z dwoma butlami gazu i prawdopodobnie materiałami wybuchowymi. Mężczyzna został ujęty przez policję. Nikt nie został ranny.

Ataku na budynek Partii Ludowej usiłował dokonać 37-letni mieszkaniec wsi pod Teruelem, w centrum Hiszpanii. Po zatrzymaniu miał oświadczyć, że przez politykę aktualnego rządu zbankrutował i stracił cały dobytek. Jednak jak twierdzą hiszpańskie media, mężczyzna nigdy nie był przedsiębiorcą. Pracował w tokarni i od dwóch lat jest bezrobotny. Niewykluczone, że ma problemy psychiczne.

Oprócz butli z gazem miał prawdopodobnie w samochodzie 15 kilogramów ANFO, zwanego też saletrolem - materiału wybuchowego stosowanego w górnictwie. Informacji tej oficjalnie nie potwierdziła policja. Zamknięto ulicę, przy której mieści się siedziba Partii Ludowej i zakazano zbliżania się do budynku.

bEgXBGUT
Czytaj więcej w Money.pl
Tunezja prosi o pomoc w walce z islamistami Od skuteczności walki z tymi zagrożeniami w znacznej mierze zależy rozszerzenie hiszpańskich inwestycji w Tunezji i rozwój współpracy gospodarczej między obu krajami.
Atak na lotnisko w Karaczi. Trwa ewakuacja Rzecznik służb ochrony lotniska Ghulam Abbas Memon mówił, że napastnicy próbowali wedrzeć się do ośrodka z dwóch stron, ale zostali odparci przez siły bezpieczeństwa.
Zamach bombowy w Libanie. Są ofiary Dwa tygodnie temu odpowiedzialność za samobójczy zamach w tym mieście, który pochłonął pięć ofiar śmiertelnych, wziął na siebie Front Al-Nusra, związany z Al-Kaidą.
bEgXBGVu
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)