Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
państwo islamskie
11.11.2014 07:47

W.Brytania przypuściła ataki dronów na Państwo Islamskie

W bojowników szykujących pułapki przy drodze dron odpalił rakietę Hellfire.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flou-Net/Flickr)

Wielka Brytania przypuściła ataki po raz pierwszy z użyciem dronów na Państwo Islamskie w Iraku - poinformował brytyjski rząd. W bojowników szykujących pułapki przy drodze dron odpalił rakietę Hellfire.

Brytyjski parlament we wrześniu wydał zgodę na atakowanie z powietrza przez brytyjską Royal Air Force (RAF) rebeliantów z Państwa Islamskiego w Iraku. Od tego czasu brytyjskie odrzutowe samoloty myśliwskie Tornado GR4 przeprowadziły kilkadziesiąt misji bojowych w ramach militarnych działań pod dowództwem USA.

Brytyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że w serii koalicyjnych misji w pobliżu Baidżi na północ od Bagdadu wziął udział Reaper RAF-u - bezzałogowy bojowy aparat latający, który oprócz wystrzelenia rakiety dostarczył również danych wywiadowczych, pozwalających na przeprowadzenie dalszych uderzeń.

Według ministerstwa w niedzielę dwa samoloty RAF-u, Tornado GR4, wystrzeliły rakiety w siły Państwa Islamskiego po zbadaniu działań milicji dżihadystów w prowincji Al-Anbar na zachód od Bagdadu.

W zeszłym miesiącu Londyn pozwolił na akcje wywiadowcze samolotów szpiegowskich i uzbrojonych dronów również nad Syrią, ale drony nie mogły dotąd odpalać pocisków; Wielka Brytania nie prowadzi na Syrię nalotów.

USA i jego sojusznicy przeprowadzili od piątku szereg ataków na Państwo Islamskie: 23 naloty w Syrii i 18 w Iraku - podało amerykańskie dowództwo.

Czytaj więcej w Money.pl
Przyrzekają wierność Państwu Islamskiemu Egipscy dżihadyści z organizacji Ansar Bajt el-Makdis przyrzekli w poniedziałek wierność Państwu Islamskiemu (IS), które zajęło spore obszary w Syrii i Iraku - wynika z nagrania audio opublikowanego na Twitterze egipskiego ugrupowania zbrojnego.
Przywódca Państwa Islamskiego nie żyje? Niewykluczone, że w miejscu bombardowania znajdował się główny przywódca organizacji Abu Bakr al-Bagdadi.
Dżihadyści w ten sposób unikają kontroli Europejczycy zamierzający przyłączyć się do dżihadystów coraz częściej rezygnują z podróży lotniczych do stref walk na Bliskim Wschodzie na rzecz podróży na pokładzie statków wycieczkowych.
Tagi: państwo islamskie, wlk.brytania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz