Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory samorządowe 2014
18.11.2014 22:49

W bastionie PiS triumfuje PSL

Choć według wyników sondażowych zwycięzcą niedzielnych wyborów samorządowych jest Prawo i Sprawiedliwość, w jednym z bastionów PiS - na wschodnim Mazowszu triumfuje Polskie Stronnictwo Ludowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Poseł i prezes siedleckiego PSL Krzysztof Borkowski powiedział, że ludowcy będą mogli samodzielnie rządzić w kilku powiatach wschodniego Mazowsza, tak jest m.in. w powiatach siedleckim, łosickim czy sokołowskim. Dodał, że spodziewa się również dobrego lub bardzo dobrego wyniku w wyborach do sejmiku województwa mazowieckiego choć tam potrzebne będzie zawiązanie koalicji. Krzysztof Borkowski podkreślił, że za wcześnie mówić jeszcze o tym w jakim kształcie. Zdaniem posła zwycięstwo PSL zawdzięcza dobrej pracy swoich samorządowców, z dala od politycznych kłótni.

Krzysztof Borkowski uznał za bulwersujące, iż dwa dni po głosowaniu ciągle mówimy o nieoficjalnych wynikach wyborów. Zdaniem posła ludowców za skandal związany z niedziałającym systemem informatycznym do zliczania głosów musi ktoś odpowiedzieć. _ - Nie może być tak, że wydaje się pieniądze podatników i jest fatalnie _ - powiedział poseł PSL. Dodał, że to nie jest wypadek przy pracy, ale fatalne rozwiązanie za które ktoś odpowiada.

W związku z zamieszaniem przy liczeniu głosów z organami wyłaniającymi członków Państwowej Komisji Wyborczej spotka się prezydent Bronisław Komorowski. Kontrolę w PKW rozpoczęła natomiast Najwyższa Izba Kontroli.

Czytaj więcej w Money.pl
W tym mieście będzie rządził PiS. Oficjalnie Prawo i Sprawiedliwość wygrało niedzielne wybory do Rady Miasta Białystok, zdobywając 39 proc. głosów - podała oficjalnie we wtorek wieczorem miejska komisja wyborcza.
Wrocław. Znany jest nowy skład Rady Miasta 21 mandatów w 37-osobowej Radzie Miejskiej we Wrocławiu zdobył Komitet Rafał Dutkiewicz z Platformą współtworzony przez obecnego prezydenta i PO.
Zarząd PO. Szuka strategii przed II turą Partia ocenia wyniki i planuje strategię na drugą turę, by jej kandydaci zdobyli fotele prezydentów miast.
Przed debatą w Warszawie. Są warunki PiS-u Prezydent Warszawy zaproponowała swojemu konkurentowi z PiS, Jackowi Sasinowi debatę przed drugą turą wyborów, w najbliższy piątek.
Powyborczy chaos. Prezydent wkracza do gry W związku z problemami z podaniem ostatecznych wyników wyborów prezydent Bronisław Komorowski spotka się z prezesami organów wskazujących kandydatów do składu PKW, a więc z prezesem TK, I prezesem SN oraz prezesem NSA - poinformowała Kancelaria Prezydenta.
Sukces PSL. Wyniki do sejmików bez dużych miast W wyborach do sejmików wojewódzkich PO prowadzi w trzech województwach, podobnie jak PiS, w pozostałych dziesięciu triumfuje PSL. To jednak wciąż nieoficjalne wyniki, bez dużych miast.
Tagi: wybory samorządowe 2014, wyniki wyborów, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz