Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Uwolnienie Julii Tymoszenko. Córka apeluje o pomoc dla matki

0
Podziel się:

- Jeśli moja matka nie zostanie wkrótce wypuszczona z więzienia, to umrze - powiedziała Jewhenija Tymoszenko w rozmowie z Bildem.

Uwolnienie Julii Tymoszenko. Córka apeluje o pomoc dla matki
(LaPresse/Photoshot/REPORTER)

Córka byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko, Jewhenija (na zdjęciu), zwróciła się na łamach dziennika _ Bild _ do władz Niemiec z apelem o pomoc dla przytrzymywanej w więzieniu matki. Opowiedziała się za podpisaniem umowy stowarzyszeniowej z UE.

- _ Myślę, że Niemcy są dla mojej matki ostatnią szansą. Kanclerz Angela Merkel nie może poddać się. Jeśli moja matka nie zostanie wkrótce wypuszczona z więzienia, to umrze _ - powiedziała Jewhenija Tymoszenko w rozmowie z _ Bildem _.

Córka byłem premier opowiedziała się za podpisaniem przez UE umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą i wezwała Niemcy do wywarcia presji na ukraińskie władze. - _ Osiągnęliśmy dotychczas bardzo dużo; w najbliższych dniach musi udać się nam doprowadzenie umowy do końca _ - powiedziała Jewhenija Tymoszenko, dodając, że Niemcy odgrywają decydującą rolę.

W czwartek rząd Ukrainy wstrzymał proces przygotowań do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Porozumienie miało być zawarte na szczycie Partnerstwa Wschodniego, który zbierze się 28-29 listopada w Wilnie. Władze w Kijowie wyjaśniły, że Ukraina zdecydowała się na taki krok, by powstrzymać pogarszanie się relacji handlowych z Rosją oraz dlatego, że UE nie zaproponowała stronie ukraińskiej rekompensaty za wynikające z tego straty. Jednym z warunków podpisania umowy stawianych przez Brukselę było umożliwienie odbywającej karę więzienia Julii Tymoszenko wyjazdu na leczenie do Niemiec.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraińcy mają dość "życia w błocie" Tłumy ludzi zbierają się w niedzielę przed południem przed pomnikiem ukraińskiego wieszcza narodowego Tarasa Szewczenki w Kijowie.
Starcia w Kijowie. Milicja kontra zwolennicy UE _ Nie damy się stąd wypędzić. Będziemy stali do końca. Potrafimy o siebie walczyć _.
Opozycja nie mogła odwiedzić Tymoszenko Do widzenia miało dojść w piątek w szpitalu kolejowym w Charkowie, gdzie Tymoszenko przebywa w związku z problemami z kręgosłupem.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)