Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Uwolnienie Julii Tymoszenko coraz dalej. Parlament zagłosował

0
Podziel się:

Przepadło wszystkie sześć projektów ustaw o leczeniu za granicą.

Uwolnienie Julii Tymoszenko coraz dalej. Parlament zagłosował
(RIA Novosti/EAST NEWS)

Ukraińska Rada Najwyższa odrzuciła wszystkie 6 projektów ustaw o leczeniu za granicą. Uchwalenie takiej ustawy mogło rozwiązać sprawę Julii Tymoszenko, a tym samym umożliwić Ukrainie podpisanie umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską.

Wcześniej przedstawiciel rządzącej Partii Regionów Wołodymyr Olijnyk powiedział z trybuny w Radzie Najwyższej, iż parlamentarna grupa robocza, która od ponad tygodnia nie jest w stanie osiągnąć porozumienia, powinna kontynuować prace i przygotować własny projekt ustawy.

- _ W Europie nie ma takiej normy pozwalającej skazanym na leczenie za granicą. Jest to innowacja. Jest to trudny proces _ - przyznał Olijnyk

Opozycja popierała wszystkie 6 projektów ustaw, jednak jej głosów nie wystarczyło, aby którakolwiek została przyjęta. Iryna Heraszczenko z opozycyjnego UDARu powiedziała, że głosowania pokazały, iż to rządząca Partia Regionów sprzeciwia się integracji europejskiej. Zwróciła się także do obserwujących obrady Pata Coksa i Aleksandra Kwaśniewskiego:.

- _ Przyszedł czas na wprowadzenie sankcji wobec tych, którzy hamują europejską integrację Ukrainy _ - powiedziała.

A przewodniczący opozycyjnej Swobody Ołeh Tiahnybok zwrócił się do europejskich polityków.

- _ Popierajcie integrację europejską nawet w takiej sytuacji. Uzasadnieniem poparcia nie mają być działania bandyckiego reżimu na Ukrainie, a przyszłość Ukrainy i Europy _ - powiedział Tiahnybok.

Wcześniej Rada Najwyższa przyjęła inną ustawę konieczną dla integracji europejskiej - o zmianach w ordynacji wyborczej.

Czytaj więcej w Money.pl
Julia Tymoszenko pozostanie w więzieniu? Zdaniem cytowanego przez dziennik _ Wiesti _ politologa Wadyma Karasiowa władze chcą pokazać, że Tymoszenko może opuścić Ukrainę tylko na ich warunkach, a nie opozycji.
Ukraińska prasa sceptycznie o unijnej szansie Wczoraj przedłużono do końca miesiąca misję Parlamentu Europejskiego na Ukrainie. Władze powinny do tego czasu rozwiązać sprawę Julii Tymoszenko.
Ważą się losy Ukrainy w Unii Europejskiej Misja byłego Aleksandra Kwaśniewskiego i Pata Coxa na Ukrainie została przedłużona.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)