Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Utrudnienia na drogach we Włoszech. Przez strajk

0
Podziel się:

Protestujący we Włoszech od północy przewoźnicy wywołali utrudnienia w ruchu drogowym i kolejowym w niektórych częściach kraju. W kilku miastach zorganizowano manifestacje. W Turynie demonstranci starli się z policją.

Utrudnienia na drogach we Włoszech. Przez strajk
(Ciprian Salceanu/Dreamstime)

Protestujący we Włoszech od północy przewoźnicy wywołali utrudnienia w ruchu drogowym i kolejowym w niektórych częściach kraju. W kilku miastach zorganizowano manifestacje. W Turynie demonstranci starli się z policją.

Pracownicy branży transportowej z kilku związków zawodowych mają strajkować do 13 grudnia. W ramach akcji protestacyjnej przeciwko polityce rządu wobec ich branży, wysokim cenom paliwa i podatkom oraz pod hasłami konieczności obrony transportu przed tanią konkurencją ze wschodu Europy zorganizowano blokady lokalnych dróg i torów.

Najbardziej radykalni przedstawiciele tej branży z założonego na Sycylii ruchu o nazwie Widły (Forconi) domagają się ustąpienia rządu. Członkowie ruchu, do którego należą oprócz transportowców także rolnicy, zablokowali największą stację kolejową w Genui oraz dwa dworce w Turynie. W stolicy Piemontu doszło do starć demonstrujących z policją i karabinierami.

Organizatorzy protestów nie wysłuchali apeli urzędu czuwającego nad przebiegiem akcji strajkowych o to, by nie urządzać blokad dróg. Urząd zagroził, że w przypadku złamania przepisów organizatorzy protestu zostaną ukarani.

Minister transportu Maurizio Lupi ostrzegł zaś, że rząd nie będzie pobłażliwy w obliczu kilkudniowego strajku, i ocenił, że jest on nieuzasadniony.

Wbrew obawom nie doszło do całkowitego paraliżu na drogach i autostradach. Podkreśla się, że ma on charakter lokalny. Jednak jego konsekwencją będą utrudnienia w dostawach towarów do sklepów w okresie przedświątecznym.

W niektórych częściach Włoch tuż przed strajkiem ustawiły się długie kolejki do stacji benzynowych. Kierowcy obawiali się, że protest sparaliżuje też dostawy paliwa.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/92/m243804.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nosil;szable;by;bronic;sie;przed;zlodziejami,46,0,1419054.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Nosił szablę, by bronić się przed złodziejami W Pompejach karabinierzy zatrzymali Niemca, który miał przy sobie katanę. Funkcjonariuszom wyjaśnił, że kupił ją, by podczas wakacji w Neapolu bronić się przed złodziejami, napadającymi na turystów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/135/m116615.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/wlochy;zamknieto;piekarnie;w;ktorych;wypiekano;nielegalny;chleb,26,0,1405210.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Nielegalny chleb? We Włoszech zamknięto... W Neapolu i okolicach karabinierzy zamknęli 17 piekarń, w których wypiekano pieczywo nielegalnie i z naruszeniem podstawowych zasad bezpieczeństwa produkcji żywności.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/26/m92698.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;meksyku;strajki;rozbraja;policja,208,0,1381840.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) W Meksyku strajki rozbraja policja Setki policjantów federalnych przystąpiło do akcji na placu Zocala po odrzuceniu przez protestujących ultimatum władz.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)