Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Utonięcia we Francji. Rośnie liczba tragedii, dyskutują o karaniu ryzykantów

0
Podziel się

W 2012 roku pomiędzy 1 czerwca a 30 września utonęło we Francji 497 osób.

Utonięcia we Francji. Rośnie liczba tragedii, dyskutują o karaniu ryzykantów
(felipe_gabaldon/CC/Flickr)
bEqAKTmJ

We Francji wzrosła w ostatnich dniach liczba utonięć - od piątku w morzach, jeziorach i rzekach znalazło śmierć dziewięć osób, a od 1 lipca - co najmniej 47 - informuje w agencja AFP. W kraju powraca dyskusja o karaniu nieostrożnych urlopowiczów.

Prefekt departamentu Herault, znanego ze swych kąpielisk, zaapelował w piątek do 13 gmin, by karały nieostrożne osoby - które np. wchodzą do morza mimo czerwonej flagi ostrzegawczej - grzywnami w wysokości 11-33 euro. W Herault odnotowano od 9 lipca dziesięć utonięć.

Również szef MSW Manuel Valls przyznał, wizytując w ostatnich dniach kurort Mimizan-Plage, że należy _ przyjrzeć się bliżej _ możliwości karania nieostrożnych pływaków. Przyznał zarazem, że _ w praktyce nie będzie to łatwe _.

bEqAKTmL

W 2012 roku pomiędzy 1 czerwca a 30 września utonęło we Francji 497 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Francja zamyka ambasady. Z obawy o atak Decyzja ta ma związek z doniesieniami wywiadu, że Al-Kaida i współpracujące z nią organizacje planują ataki terrorystyczne.
Potężne burze nad Francją. Wielu rannych W całej Francji w wyniku nawałnic 130 tysięcy gospodarstw pozbawionych jest prądu. W Bretanii wyładowaniom towarzyszyły wichury, grad i trąby powietrzne.
Tysiące osób utknęło na dworcach we Francji Poważne szkody, awarie elektryczności i łączności, zakłócenia w transporcie kolejowym i lotniczym i tysiące pasażerów, którzy utknęli na dworcach - to bilans gwałtownych burz.
bEqAKTnm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)