Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Utajnienie majątku Kwaśniewskich. PiS złoży wniosek

0
Podziel się:

Poinformował o tym prezes PiS Jarosław Kaczyński na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński (PAP/Jakub Kamiński)

Prawo i Sprawiedliwość wnioskuje do premiera i prokuratora generalnego o odtajnienie materiałów związanych z rzekomym utajnieniem majątku przez Aleksandra i Jolantę Kwaśniewskich. Poinformował o tym prezes PiS Jarosław Kaczyński na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

-_ Trzeba podjąć sprawę polskiej praworządności i równości wobec prawa oraz jakości polskiego establishmentu. Myśmy nigdy nie ukrywali, że uważamy, że ta jakość jest fatalna, a tutaj można to pokazać w sposób zupełnie bezpośredni i to w odniesieniu do bodajże do niego najwybitniejszego przedstawiciela - _ powiedział dziś Jarosław Kaczyński. - _ Zwracamy się do prokuratora generalnego i do premiera, żeby skorzystali ze swoich uprawnień i odtajnili materiały, które dzisiaj są przedmiotem sporu - _ dodał.

_ - Kwestia zachowań prokuratury i kondycji polskiego wymiaru sprawiedliwości jest bardzo istotna. To trzeba zbadać, przedstawić opinii publicznej _- mówił Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS podtrzymał też zapowiedź złożenia wniosku o powołanie sejmowej komisji śledczej, która miałaby zbadać sprawę majątku Kwaśniewskich.

Czytaj więcej w Money.pl
Przewaga PO nad PiS wzrasta. Nowy sondaż Gdyby wybory parlamentarne zostały zorganizowane w czerwcu, do Sejmu weszłoby 5 partii.
Legutko w Brukseli z ważną funkcją. A inni Profesor Ryszard Legutko z PiS został wiceprzewodniczącym grupy konserwatystów i reformatorów w Parlamencie Europejskim.
Czarnecki: Obrona rolnków moim celem w PE Poseł PiS wśród innych spraw, jakimi ma się zajmować w nowej kadencji europarlamentu, widzi politykę obronną, wspólną politykę energetyczną, obronę tradycyjnych wartości związanych z polskim dziedzictwem.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)