Notowania

Przejdź na
donald tusk
08.01.2009 07:57

Ustawy zdrowotne nie zostaną opublikowane?

Kancelaria Premiera nie chce, by do Dziennika Ustaw trafiły nawet te, podpisane przez prezydenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

Kancelaria Premiera zdecydowała, że w _ Dzienniku Ustaw _ nie zostaną opublikowane trzy ustawy z tak zwanego pakietu zdrowotnego, które zostały podpisane w listopadzie przez prezydenta.

Dotyczy to ustawy o rzeczniku praw pacjenta, ustawy o akredytacji w ochronie zdrowia oraz ustawy o konsultantach w ochronie zdrowia - pisze _ Gazeta Prawna. _ Wszystkie one miały obowiązywać od stycznia. Zdaniem Kancelarii Premiera jest to niemożliwe, bo prezydent zawetowal tak zwaną ustawę wprowadzającą, która określała daty wejścia w życie wszystkich pozostałych z pakietu zdrowotnego.

Gazeta dodaje, że według ekspertów i prawników działanie Kancelarii Premiera może być niezgodne z prawem. Podkreślają oni, że nie ma przesłanek do niepublikowania w _ Dzienniku Ustaw _ aktu, który przeszedł całą drogę legislacyjną i został uchwalony w prawidłowy sposób.

Jeżeli ustawa nie określa daty wejścia jej w życie, to standardowo zaczyna obowiązywać po upływie 14 dni od jej ogłoszenia.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ Dla służby zdrowia rok był stracony ]( http://news.money.pl/artykul/dla;sluzby;zdrowia;rok;byl;stracony,115,0,409715.html )
* [ Znamy plan "B". Szpitale zmienią się w spółki ]( http://news.money.pl/artykul/znamy;plan;b;szpitale;zmienia;sie;w;spolki,117,0,404085.html )
* [ PO będzie nowelizować ustawy zdrowotne ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/po;bedzie;nowelizowac;ustawy;zdrowotne,172,0,403884.html )
* [ Prezydent wetuje. Reforma służby zdrowia poczeka ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prezydent;wetuje;reforma;sluzby;zdrowia;poczeka,228,0,403684.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: donald tusk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, prawo, najważniejsze, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz