Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ustawa o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi była zagrożona?

0
Podziel się:

Podczas prac w Sejmie zgłoszono poprawkę, która mogła wysadzić ją w powietrze - informuje tvn24.pl. Według serwisu mógł za nią stać polityk PO Andrzej Halicki.

Ustawa o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi była zagrożona?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Podczas prac w Sejmie zgłoszono poprawkę, która mogła _ wysadzić ją w powietrze _ - informuje tvn24.pl. Według serwisu mógł za nią stać polityk PO Andrzej Halicki. Minister sprawiedliwości Marek Biernacki nazywa to sabotażem, a Halicki wszystkiemu zaprzecza. Dowodem w sprawie może być jeden SMS.

Ustawa o izolowaniu najgroźniejszych przestępców została uchwalona w październiku zeszłego roku. Dzisiaj na jaw wychodzą informacje na temat sejmowych prac nad tą ustawą.

_ - Działy się rzeczy dziwne. Przewodniczący komisji, Michał Kabaciński z Ruchu Palikota (obecnie Twój Ruch) wprowadził pod obrady poprawkę wywracającą ustawę i zmieniającą jej sens. Twierdził, że przekazał mu ją poseł Platformy Andrzej Halicki _ - mówi portalowi tvn24.pl Elżbieta Radziszewska, posłanka PO, która brała udział w pracach komisji.

Tvn24 tłumaczy, że sens poprawek sprowadzał się do tego, by zawęzić zasięg obowiązywania ustawy poprzez m.in. wprowadzenie katalogu konkretnych przestępstw, które obejmowałaby przepisy. -_ Oznaczało to w praktyce, że przestępcy mogliby być izolowani od społeczeństwa z powodu popełnienia określonego czynu, a nie dlatego, że stwierdzono u nich zaburzenia psychiczne. Ministerstwo Sprawiedliwości od początku tłumaczyło, że wprowadzenie takiej zmiany oznaczałoby zgodę na podwójne karanie za to samo przestępstwo - _ czytamy w serwisie.

-_ Gdyby poprawki, których poseł Halicki nie konsultował z klubem PO, zostały przyjęte, to wykoleiłyby całą ustawę - _ mówi portalowi minister sprawiedliwości Marek Biernacki. _ - Doszłoby do sabotażu ustawy. Taka poprawka powinna być uzgodniona z rządem - _ przekonuje. Mimo że Andrzej Halicki wszystkiemu zaprzecza, tvn24 dotarł do SMS-ów, które wskazują, że polityk PO rzeczywiści mógł próbować wpłynąć na ustawę. Sprawą może zająć się premier. Część posłów PO powiadomiła go o sprawie - czytamy w serwisie.

Czytaj więcej w Money.pl
Wraca głośna sprawa prywatyzacji PZU Prokuratura zarzuca byłemu ministrowi skarbu Emilowi Wąsaczowi, niedopełnienie obowiązków przy sprzedaży spółki.
Kontrowersje po wizycie Siergieja Ławrowa Podczas spotkania szefów MSZ Polski i Rosji doszło do _ wymiany stanowisk, które i tak są znane _.
Najgroźniejsi przestępcy na leczenie? Bronisław Komorowski podpisał stawę o leczeniu w ośrodku zamkniętym sprawców najgroźniejszych zbrodni. Jednocześnie zapowiedział, że skieruje ją do Trybunału Konstytucyjnego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)