Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
homoseksualizm
03.06.2013 12:12

Ustawa o małżeństwach homoseksualnych w Izbie Lordów

Brytyjska Izba Lordów rozpocznie dziś debatę nad ustawą o małżeństwach homoseksualnych, zatwierdzoną w maju w Izbie Gmin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

*Głosowanie nad kontrowersyjną ustawą przewidziano na jutro. Tymczasem przywódcy religijni wystąpili ze wspólnym apelem do premiera Davida Camerona, aby odstąpił od forsowania tego projektu. *

Ponad 50 sygnatariuszy listu, to przywódcy chrześcijańscy różnych wyznań, żydowscy, muzułmańscy, hinduistyczni i buddyjscy. Piszą oni, że rząd nie przeprowadził szerokiej konsultacji z wierzącymi wszystkich wyznań i religii - zakładając, że przeciwnicy ustawy są tylko wśród anglikanów i katolików.

Tymczasem anglikański biskup Salisbury, Nicholas Holtam stwierdził w zeszłym tygodniu, że dyskryminacja małżeńska gejów i lesbijek przypomina mu apartheid w RPA i niewolnictwo - też tłumaczone niegdyś jako porządek przyrodzony, usankcjonowany przez Pismo Święte. _ Teksty biblijne nie uległy zmianie, tylko nasza ich interpretacja _ - stwierdził biskup Nicholas Holtam.

Jego stanowiska w sprawie małżeństw homoseksualnych nie podziela jednak większość hierarchii anglikańskiej, w tym 26 biskupów zasiadających w Izbie Lordów. Jeden z nich, były arcybiskup Canterbury Lord Carey, stwierdził, że legalizacja małżeństw jednej płci to niebezpieczny precedens, otwierający drogę do małżeństw w rodzinie i poligamii.

Ustawa znajdzie wśród Lordów wielu przeciwników, nie tylko wśród biskupów i konserwatystów. Ale izba wyższa nie jest w stanie wymusić jej odwołania, a co najwyżej ponowne czytanie.

Czytaj więcej w Money.pl
Zgodzą się na małżeństwa homoseksualistów? Cameron chce udowodnić społeczeństwu, że Partia Konserwatywna zmieniła się i idzie z duchem czasu.
Sukces eurosceptyków w wyborach lokalnych Konserwatyści, mając prawicowego konkurenta, zajmą twardsze stanowisko w sprawie Unii i imigracji.
Sukces Camerona na szczycie? Tak twierdzą _ Europa wciąż będzie wydawać więcej na krowy niż na młodych bezrobotnych _.
Tagi: homoseksualizm, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz