Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ustawa o Lasach Państwowych podpisana. Zmieniają się zasady zatrudniania

0
Podziel się:

Główni księgowi czy leśnicy nie będą powoływani przez nadleśniczych, ale zatrudniani na umowy o pracę.

Ustawa o Lasach Państwowych podpisana. Zmieniają się zasady zatrudniania
(Nova/CC BY-SA 3.0/wikipedia)

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelę ustawy o lasach, która reguluje zatrudnianie pracowników przez nadleśniczych. Główni księgowi czy leśnicy nie będą powoływani przez nadleśniczych, ale zatrudniani na podstawie umów o pracę.

Kancelaria Prezydenta wskazała we wtorkowym komunikacie, że na podstawie dotychczasowych przepisów, zastępcy nadleśniczego, główni księgowi nadleśnictw, inżynierowie nadzoru w nadleśnictwach oraz leśniczy byli powoływani i odwoływani przez nadleśniczych. - _ Podnoszono jednak, iż powołanie jako forma zatrudnienia nie zapewnia należytej ochrony stosunków pracy osób zatrudnianych w tej formie _ - zwrócono uwagę.

W podpisanej przez prezydenta nowelizacji przyjęto, iż tacy pracownicy nadleśnictw będą zatrudniani na podstawie umowy o pracę, co ma na celu zapewnienie tej grupie większej stabilności zatrudnienia.

Przyjęto również przepis przejściowy, który mówi, że stosunki pracy pracowników nadleśnictw zatrudnionych na podstawie powołania, w dniu wejścia w życie nowelizacji, przekształca się w stosunki pracy na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Zgodnie z przepisami powoływani będą teraz jedynie nadleśniczy.

Czytaj więcej w Money.pl
Lasy Państwowe jako korporacja? Oto pomysł prof. Jerzego Hausnera co zrobić z państwowym podmiotem.
Wydadzą na inwestycje 700 ml złotych W 2014 Lasy Państwowe mają zarobić na czysto ok. 200 mln złotych.
Lasy w Polsce szczególnie narażone na pożary Ministerstwo na poprawę bezpieczeństwa przeciwpożarowego w lasach wydało blisko 200 mln zł.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)