Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ustawa deregulacyjna nie przejdzie?

0
Podziel się

Jeśli poprawki nie zostaną zaakceptowane, minister może mieć kłopot zarówno z zyskaniem poparcia swojego klubu i koalicjanta, jak i opozycji.

Ustawa deregulacyjna nie przejdzie?
(Piotr Charchula/Reporter)
bDZPtlNh

Projekt ustawy deregulacyjnej, zmieniającej zasady dostępu do kilkudziesięciu zawodów, może zostać odrzucony - mówi poseł PiS Przemysław Wipler.

[Na zdjęciu minister sprawiedliwości Jarosław Gowin]

O godzinie 10.30 rozpocznie się posiedzenie Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw deregulacyjnych, która zajmie się tą sprawą. Przemysław Wipler powiedział, że wszystkie kluby zgłosiły liczne poprawki, w sumie jest ich kilkadziesiąt.

bDZPtlNj

Zdaniem posła PiS, żeby projekt został przyjęty, minister sprawiedliwości Jarosław Gowin musi zyskać dla niego poparcie. Jeśli poprawki nie zostaną zaakceptowane, minister może mieć kłopot zarówno z zyskaniem poparcia swojego klubu i koalicjanta, jak i opozycji - mówił Wipler.

Poseł zadeklarował, że PiS jest gotowy zagłosować za projektem, o ile Jarosław Gowin zaakceptuje kluczowe poprawki, zgłoszone przez ten klub. Według Wiplera, propozycje jego partii oferują jeszcze większe otwarcie dostępu do zawodów, niż chce tego minister Gowin.

Czytaj więcej w Money.pl
Gowin jest ze swojej pracy zadowolony Jarosław Gowin komentował doniesienia Rzeczpospolitej, według której zagrożone jest otwarcie zawodów, bo PO ma trudności ze znalezieniem poparcia.
Gowin: "Ta decyzja jest nieodwracalna" Minister sprawiedliwości zapewnił dziś, że planowana przez niego rewolucja rozpocznie się dokładnie 1 stycznia.
To ma być sposób na walkę z bezrobociem Projekt deregulacji 50 zawodów (to pierwsza z trzech zapowiadanych transz) rząd przyjął pod koniec września. Konsultacje społeczne w tej sprawie trwały kilka miesięcy.
bDZPtlNK
KOMENTARZE
(0)