Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ustawa antyaborcyjna. Sejm odrzucił projekt zaostrzający przepisy

0
Podziel się:

Sejm głosował dziś nad obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny.

Ustawa antyaborcyjna. Sejm odrzucił projekt zaostrzający przepisy
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Sejm odrzucił w pierwszym czytaniu obywatelski projekt nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny. Miał on wprowadzić zakaz aborcji ze względu na wady genetyczne płodu.

Głosowało 421 posłów. Za wnioskiem o odrzucenie projektu oddało swój głos 233, przeciwnego zdania było 182, 6 wstrzymało się od głosu.

Posłuchaj jak wyglądał przebieg głosowania w tej sprawie:

Źródło: IAR

Obowiązująca od 1993 roku ustawa dopuszcza aborcję w trzech przypadkach: gdy lekarz uzna, że ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia matki, gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby oraz gdy ciąża jest wynikiem gwałtu.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezes PiS oburzony. O co tym razem? - _ Nie może być tak, żeby osoby upośledzone miały ograniczone prawa do życia _ - powiedział Jarosław Kaczyński.
Oni sprzeciwili się premierowi. Aborcja... - _ Głosowałem za prawem dzieci poczętych do życia _- tłumaczy po głosowaniu w sprawie prawa dotyczącego aborcji poseł PO Jacek Tomczak.
PiS chce zaostrzenia prawa aborcyjnego Sejm zajmie się projektem obywatelskim, przewidującym usunięcia wyjątku, dopuszczającego przerwanie ciąży, gdy dziecko ma wady genetyczne lub wrodzone.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)