Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ustawa aborcyjna. Donald Tusk ogłosił swoje stanowisko

0
Podziel się:

Nie przyjechałem tutaj po to, aby oszukiwać w tej kwestii- oświadczył Tusk na Kongresie Kobiet.

Ustawa aborcyjna. Donald Tusk ogłosił swoje stanowisko
(STANISLAW KOWALCZUK/East News)

Jestem zwolennikiem utrzymania status quo, jeśli chodzi o ustawę aborcyjną, bo uważam, że to dowód realnego podejścia do tego, co dziś w Polsce jest możliwe - powiedział premier Donald Tusk, który był gościem Kongresu Kobiet.

_ - Jeśli chodzi o liberalizację ustawy aborcyjnej, to tutaj bez bicia przyznawałem się, że nie jestem zwolennikiem liberalizacji ustawy aborcyjnej. Ja nie będę w tej kwestii się angażował, jestem zwolennikiem utrzymania status quo _ - oświadczył premier.

Po tych słowach w Sali Kongresowej, gdzie toczą się obrady rozległo się głośne buczenie. - _ Nie przyjechałem tutaj po to, aby oszukiwać w tej kwestii _ - odparł szef rządu. Tusk podkreślił jednocześnie, że udało się _ zatrzymać dość radykalny projekt zwiększenia rygorów, jeśli chodzi o ustawę aborcyjną _.

_ - Myślę, że sporo pracy w to włożyłem, aby zaostrzenie ustawy aborcyjnej nie stało się faktem. Bo to status quo uważam za optimum i za dowód realnego podejścia do tego, co dziś w Polsce jest możliwe _ - zaznaczył.

Premier odnosił się do postulatów zgłoszonych podczas ubiegłorocznego Kongresu Kobiet, informując, w jakim stadiu realizacji się znajdują. Wśród nich były m.in.: ustawa żłobkowa, ratyfikacja konwencji Rady Europy ws. zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet, instytucjonalna opieka nad małymi dziećmi, a także promocja równego udziału obojga rodziców w opiece i wychowaniu.

Czytaj więcej o aborcji w Polsce w Money.pl
Ta ustawa ma 20 lat. Skutki są bardzo poważne Jej skutki to rozwój podziemia aborcyjnego, utrudniony dostęp do antykoncepcji, brak rzetelnej edukacji seksualnej w szkołach - mówiła wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka.
Tusk zapowiada test dla szefa klubu PO Testem dla szefa klubu PO Rafała Grupińskiego będzie naprawa sytuacji powstałej w wyniku głosowania w Sejmie nad projektem ustawy zaostrzającej prawo aborcyjne - ocenił premier Donald Tusk.
Oto, co Tusk naprawdę sądzi o aborcji Zdaniem premiera przerywanie ciąży coraz częściej jest traktowane jako środek antykoncepcyjny.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)