Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ustawa antyterrorystyczna w Niemczech bez zmian?

0
Podziel się:

Niemiecki minister sprawiedliwości przestrzegł przed uchwalaniem nowych przepisów.

Heiko Maas
Heiko Maas (SPD-Saar/Domena publiczna)

Niemiecki minister sprawiedliwości Heiko Maas (SPD) przestrzegł przed uchwalaniem nowych przepisów w reakcji na zamach na redakcję satyrycznego tygodnika _ Charlie Hebdo _ w Paryżu.

_ - Nie jest nam obecnie potrzebne prześciganie się w uchwalaniu nowych ustaw. Akcyjność czystej wody nie powstrzyma żadnych terrorystów _ - powiedział Maas. Wyraził przekonanie, że oprócz stosowania istniejącego prawa potrzebny jest też dialog z muzułmanami.

_ - Nie wolno nam wpaść w pułapkę terrorystów. Ograniczenie wolności i zasad państwa prawa jest dokładnie tym, do czego chcą oni doprowadzić _ - podkreślił.

Minister wskazał, że w Niemczech są już planowane nowe rozwiązania, dotyczące walki z finansowaniem terroryzmu i szkoleniem terrorystów za granicą. Jego zdaniem dalsze zaostrzanie ustaw miałoby _ czysto symboliczne _ znaczenie.

Czytaj więcej w Money.pl
Obława na terrorystów trwa. Mają zakładnika Policjanci negocjują z terrorystami, którzy zabarykadowali się w drukarni w miejscowości Demmartin-En-Goele.
Muzułmanie oddają hołd ofiarom masakry Piątek jest dniem modlitw wyznawców Islamu.
Zabito dziennikarza. Zatrzymano... policjantów Trzynastu policjantów zostało zatrzymanych w stanie Veracruz na wschodzie Meksyku w związku z porwaniem dziennikarza śledczego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)