Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ustalenia ze spotkania grupy kontaktowej do spraw Ukrainy

0
Podziel się:

Uczestnicy spotkania uzgodnili, że droga prowadząca do miejsca tragedii pozostanie otwarta. Chodzi o trasę, którą dziś dojechali tam międzynarodowi eksperci.

Ustalenia ze spotkania grupy kontaktowej do spraw Ukrainy
(PAP/EPA)
bEKzXghx

Przedstawiciele grupy kontaktowej do spraw Ukrainy podczas rozmów w Mińsku porozumieli się w sprawie dostępu do miejsca katastrofy malezyjskiego samolotu. Uczestnicy spotkania uzgodnili, że droga prowadząca do miejsca tragedii pozostanie otwarta. Chodzi o trasę, którą dziś dojechali tam międzynarodowi eksperci.

W rozmowach w Mińsku uczestniczyli: były prezydent Ukrainy Leonid Kuczma, ambasador Rosji na Ukrainie Michaił Zurabow, przedstawiciele OBWE i separatyści z Donbasu. W komunikacie wydanym po spotkaniu poinformwano, że omawiano również sytuację zakładników i innych osób przetrzymywanych w związku z konfliktem.

Uczestnicy rozmów zobowiązali się do natychmiastowego uwolnienia znacznej liczby osób pozbawionych wolności. Ma to być ważnym elementem zapewnienia trwałego zawieszenia broni.

bEKzXghz

Następne spotkanie grupy kontaktowej do spraw Ukrainy ma odbyć się w przyszłym tygodniu.

Czytaj więcej w Money.pl
Katastrofa boeinga na Ukrainie. Jest porozumienie Podczas spotkania w Mińsku na Białorusi uzgodniono, że droga prowadząca do miejsca tragedii pozostanie otwarta. Chodzi o trasę, którą dziś dojechali tam międzynarodowi eksperci.
Ci posłowie dostaną tysiąc siedemset złotych Najwyżsi rangą ukraińscy urzędnicy państwowi będą zarabiać mniej. Rada Najwyższa podjęła taką decyzję na prośbę rządu.
Rosjanie chcą zbadać malezyjski wrak Rosyjscy eksperci zamierzają przyłączyć się do międzynarodowych śledczych, by zbadać szczątki wraku.
bEKzXgia
KOMENTARZE
(0)