Notowania

prawo
25.03.2013 13:05

Usiłował zabić policjanta. Już jest za kratami

Zaatakowanemu funkcjonariuszowi pomocy udzielił drugi z policjantów, który obezwładnił napastnika.

Podziel się
Dodaj komentarz
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Dolnośląscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania do samochodów i próbę zabójstwa interweniującego policjanta. 24-letniemu mieszkańcowi powiatu średzkiego grozi dożywocie.

Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski, do zdarzenia doszło na jednym z parkingów w Lubinie (Dolnośląskie).

Policja otrzymała zgłoszenie od jednego z mieszkańców o próbie włamania do stojącego na parkingu auta. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzanego o to przestępstwo. _ W pewnym momencie, podczas sprawdzania zaparkowanych aut, jeden z funkcjonariuszy został nagle zaatakowany przez innego mężczyznę, który również przebywał na parkingu _ - relacjonował Petrykowski.

Podczas szarpaniny mężczyzna próbował użyć broni policjanta. Zaatakowanemu funkcjonariuszowi pomocy udzielił drugi z policjantów, który obezwładnił napastnika.

Obaj zatrzymani mężczyźni - 21 i 24-latek - zostali decyzją sądu aresztowani na trzy miesiące. Odpowiedzą za włamania do aut, za co grozi do 10 lat więzienia. 24-latek dodatkowo odpowie za usiłowanie zabójstwa interweniującego policjanta. Za to przestępstwo grozi nawet dożywocie.

Czytaj więcej w Money.pl
Policja zlikwidowała uprawę konopi indyjskich w szafie Z zabezpieczonych roślin można byłoby uzyskać ponad 26 tys. działek marihuany.
Montowali kamery i czytniki na bankomatach Mikrokamery i specjalistyczny sprzęt zarekwirowali policjanci w domu przestępców.
Rosyjski nalot na siedzibę Amnesty International Zażądano dokumentów, które rząd rosyjski już posiada. Może to być swego rodzaju nękanie.
Tagi: prawo, policja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz