Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wenezuela
30.07.2014 16:43

USA zakazują wjazdu członkom władz Wenezueli za łamanie praw człowieka

Organizacja broniąca praw człowieka Human Rights Watch w maju opublikowała raport, w którym zarzuciła sędziom i prokuratorom w Wenezueli ignorowanie dowodów systematycznego łamania praw człowieka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(wikipedia/CC BY-SA 3.0/ Elcobbola)

Departament Stanu USA poinformował dziś, że nakłada zakazy wizowe na wielu przedstawicieli wenezuelskich władz, którzy - jak wyjaśniono - są odpowiedzialni za naruszenia praw człowieka w swoim kraju.

Po miesiącach _ nadmiernego stosowania siły _ wobec opozycyjnych manifestantów Waszyngton _ zdecydował się zakazać wjazdu do USA pewnej liczbie wenezuelskich urzędników rządowych odpowiedzialnych za łamanie praw człowieka _ - powiedziała rzeczniczka Departamentu Stanu Marie Harf. Nie sprecyzowała jednak, kogo dokładnie objęły sankcje.

Jak wyjaśniła, ze względu na poufność danych wizowych tożsamości tych osób nie można podać. _ (...) nasz komunikat jest jasny: ci, którzy popełniają takie nadużycia, nie będą mile widziani w Stanach Zjednoczonych _ - oświadczyła Harf.

Organizacja broniąca praw człowieka Human Rights Watch w maju opublikowała raport, w którym zarzuciła sędziom i prokuratorom w Wenezueli ignorowanie dowodów systematycznego łamania praw człowieka przez tamtejsze siły bezpieczeństwa.

HRW poinformowała o udokumentowaniu co najmniej 10 przypadków na tyle poważnych, że można je uznać za tortury. Raport sporządzono na podstawie informacji, zebranych przez przedstawicieli HRW w Wenezueli w marcu.

Władze Wenezueli oskarżały demonstrantów o większość aktów przemocy podczas manifestacji.

Opozycja i jej zwolennicy od początku roku protestowali przeciwko pogarszającej się sytuacji gospodarczej, wysokiemu poziomowi przestępczości i coraz bardziej autorytarnym rządom prezydenta Nicolasa Maduro. Rząd określał demonstracje jako próbę puczu.

Czytaj więcej w Money.pl
Rozczarowujące dane o sprzedaży w USA Sprzedaż detaliczna w czerwcu wzrosła o 0,2 procent miesiąc do miesiąca, podczas gdy poprzednio wzrosła o 0,5 procent po korekcie.
Potężne problemy branży motoryzacyjnej Produkcja pojazdów spadła w pierwszej połowie br. o 83,3 proc. w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku.
Amerykański sen. Oni już w niego nie wierzą Większość Amerykanów wciąż uważa, że Stany Zjednoczone to jedno z najwspanialszych państw na świecie, ale odsetek tych, którzy sądzą, że Ameryka nie ma sobie równych, spadł do 28 procent
Tagi: wenezuela, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz