Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA: W Georgii broń będzie dozwolona w miejscach publicznych

0
Podziel się:

Członkowie Narodowego Związku Strzeleckiego nazwali ustawę najlepszą z możliwych wprowadzonych w ostatnich latach i podkreślili, że znacząco wzmocni ona bezpieczeństwo.

USA: W Georgii broń będzie dozwolona w miejscach publicznych
(Morrbyte/Dreamstime)

Według wprowadzanych w życie przepisów mieszkańcy będą mogli nosić zarejestrowaną wcześniej broń w publicznych miejscach, takich jak niektóre budynki lokalnych władz, urzędy, kościoły, a nawet szkoły.

Władze amerykańskiego stanu Georgia zezwoliły na noszenie broni w publicznych miejscach. Rozporządzenie w tej sprawie podpisał republikański gubernator Georgii Nathan Deal.
Nowe prawo zacznie obowiązywać od 1 lipca. Jednak ostateczną zgodę będą musiały wydać dyrekcje, a dotyczyć będą one pracowników tych instytucji, nie np. interesantów.

Nowe prawo wywołało burzliwą debatę. Członkowie _ Narodowego Związku Strzeleckiego _ nazwali ustawę _ najlepszą z możliwych _ wprowadzonych w ostatnich latach i podkreślili, że znacząco wzmocni ona bezpieczeństwo. Przeciwnicy uważają, że sytuacja będzie zupełnie odwrotna i zdecydowanie częściej może dochodzić do strzelaniny.

Dzięki nowemu prawy Georgia dołączyła do 28 amerykańskich stanów, dopuszczających posiadanie broni w miejscach publicznych.

Czytaj więcej w Money.pl
Krzyczał "Heil Hitler" i strzelał. Nie żyje... Rzecznik policji w Overland Park Sean Reilly powiedział, że 2 osoby zostały zastrzelone w lokalnym Centrum Społeczności Żydowskiej a jedna w żydowskim domu opieki społecznej Village Shalom.
Obama za większą kontrolą nad bronią Administracja prezydenta Obamy zaproponowała w piątek nowe przepisy zaostrzające niektóre aspekty kontroli nad bronią palną.
Poważne wyzwanie przed politykami w USA W grudniu wygasa ustawa nakazująca montowanie w atrapach pistoletów metalowych części pobudzających wykrywacze.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)