Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA: Trzech braci aresztowano w związku ze sprawą zaginionych kobiet

0
Podziel się:

Młode kobiety były najpewniej przetrzymywane w domu przez trzech braci od chwili zaginięcia.

USA: Trzech braci aresztowano w związku ze sprawą zaginionych kobiet
(PAP/EPA/FBI)

Trzy kobiety zaginione osobno przed ok. 10 laty odnaleziono w poniedziałek czasu lokalnego żywe w domu w Cleveland, w amerykańskim stanie Ohio, niedaleko miejsc, gdzie widziano je po raz ostatni - podała policja. W związku ze sprawą aresztowano trzech braci.

Na zdjęciu Gina deJesus, jedna z uwolnionych kobiet.

Trzech podejrzanych, w wieku 50, 52 i 54 lat, aresztowano na podstawie informacji przekazanych śledczym przez kobiety - oznajmił zastępca szefa policji w Cleveland Ed Tomba. Dodał, że młode kobiety były najpewniej przetrzymywane w tym domu od chwili zaginięcia. Jeden z braci, 52-latek, mieszkał tam na stałe.

Wcześniej informowano, że sąsiad, zaniepokojony krzykami w pobliskim domu, poszedł sprawdzić, co się dzieje i odnalazł tam zaginione. Jedna z nich, Amanda Berry, pożyczyła telefon komórkowy i wezwała policję. W rozmowie z operatorem powiedziała, że została uprowadzona ok. 10 lat temu, a o jej zaginięciu obszernie informowały amerykańskie media. Podała też nazwisko domniemanego porywacza, którym miał być Ariel Castro - 52-letni kierowca autobusu szkolnego w Cleveland. Kobiety zabrano do szpitala, gdzie je przebadano. Według policji ich stan jest dobry.

Zobacz także: ZOBACZ RELACJĘ Z CLEVELAND (ang):

Amanda Berry zniknęła w 2003 roku, gdy miała 16 lat, w drodze powrotnej z pracy w barze szybkiej obsługi. Gina DeJesus zaginęła w 2004 roku jako 14-latka, kiedy wracała ze szkoły do domu. Trzecia kobieta to 32-letnia obecnie Michelle Knight, zaginiona w 2002 roku.

W domu znaleziono też 6-letnie dziecko. _ Tej sprawie towarzyszy wiele pytań, na które nie znamy odpowiedzi i wszczęte zostanie śledztwo _ - zwrócił uwagę burmistrz Cleveland, Frank Jackson.

W poniedziałek w nocy na ulicy w pobliżu domu, w którym kilka godzin wcześniej odnaleziono kobiety, zgromadzili się wiwatujący ludzie.

Czytaj więcej w Money.pl
Co zmienił kryzys w USA? Kobiety więcej... Większość Amerykanów przyznaje jednak, że trudno im godzić pracę zawodową z obowiązkami domowymi, a zwłaszcza z wychowaniem dzieci.
Porwany na 10 dni. Zobacz zdjęcia jego celi Policja uwolniła uprowadzonego kilka dni temu 19-latka. Zatrzymano czterech mężczyzn zamieszanych w uprowadzenie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)