Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

USA szpiegowały Francuzów? Obama rozmawia z Hollandem

0
Podziel się:

Dziennik Le Monde na podstawie dokumentów Snowdena opisuje techniki stosowane przez NSA w celu zdobycia sekretów lub informacji na temat życia prywatnego Francuzów.

USA szpiegowały Francuzów? Obama rozmawia z Hollandem
(willwhitedc/CC/Flickr)

- Prezydenci omówili niedawne rewelacje prasowe, z których część zakłóciła nasze działania i pośród naszych przyjaciół i sojuszników sprowokowała uprawnione pytania, jak te środki są wykorzystywane - podała kancelaria amerykańskiego prezydenta.

Obama wyjaśnił, że _ Stany Zjednoczone rozpoczęły rewizję sposobów zdobywania informacji, aby właściwie zbalansować uzasadnione obawy dotyczące bezpieczeństwa obywateli i sojuszników z podzielanymi przez wszystkich obawami o prywatność _ - dodał Biały Dom.

Obaj przywódcy - według oświadczenia Amerykanów - uzgodnili, że strony sprawę dalej omawiać będą za pośrednictwem kanałów dyplomatycznych.

Dziennik _ Le Monde _ podał, powołując się na dokumenty ujawnione przez Edwarda Snowdena, że amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) w ciągu miesiąca dokonała ponad 70 mln zapisów danych dotyczących rozmów telefonicznych Francuzów. Miało to nastąpić pomiędzy 10 grudnia 2012 roku a 8 stycznia roku 2013.

_ Le Monde _ na podstawie dokumentów Snowdena opisuje techniki stosowane przez NSA w celu zdobycia sekretów lub informacji na temat życia prywatnego Francuzów. Jedna z tych metod polegała na tym, że wybranie niektórych numerów telefonicznych aktywowało sygnał, który automatycznie uruchamiał nagrywanie rozmów. Inwigilacja obejmowała również przechwytywanie SMS-ów na podstawie słów kluczowych. Ponadto NSA systematycznie rejestrowała historię połączeń każdego z inwigilowanych obiektów.

Czytaj więcej w Money.pl
USA i Francja przedyskutują sprawę podsłuchu Sprawa dotyczy działań Agencji Bezpieczeństwa Narodowego.
To koniec dobrych stosunków Francji i USA? Dziennik Le Monde podał, powołując się na dokumenty ujawnione przez Edwarda Snowdena, że NSA w ciągu miesiąca dokonała ponad 70 mln zapisów danych dotyczących rozmów telefonicznych Francuzów.
ONZ chce wyjaśnień od USA. Była szpiegowana - _ Wiemy o tych doniesieniach i mamy zamiar skontaktować się w tej sprawie z kompetentnymi władzami _ - powiedział rzecznik dziennikarzom.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)