Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

USA: strzelanina w szkole, dwie osoby nie żyją

0
Podziel się:

Do tragedii doszło na terenie szkoły średniej pod Portland w stanie Oregon.

USA: strzelanina w szkole, dwie osoby nie żyją
(J.B Nicholas / Splash News/EAST NEWS)

Na terenie szkoły średniej pod Portland w stanie Oregon doszło do strzelaniny, w której zginął jeden uczeń oraz sam napastnik. Sytuacja jest już pod kontrolą - zapewniła miejscowa policja.

Incydent wydarzył się w Reynolds High School w Troutdale, miejscowości położonej na wschód od Portland i wchodzącej w skład metropolii portlandzkiej.

Jak poinformowało lokalne biuro szeryfa, pierwsze doniesienia o odgłosach strzelaniny zaczęły napływać około godziny 8 rano (godz. 14 czasu polskiego).

Przez szkolny radiowęzeł uczniowie zostali poinstruowani, że mają po cichu udać się do swoich klas, a następnie zostali ewakuowani. Na parkingu przed pobliskim supermarketem na dzieci czekali ich rodzice.

Stacja telewizyjna KGW-TV podała, że specjalne oddziały SWAT przeszukują szkołę klasę po klasie.Na razie nie wiadomo, w jaki sposób zginął napastnik i ile osób zostało rannych.

Zobacz także: ZOBACZ RELACJĘ Z TROUTDALE: (CNN, ang):

To kolejny taki incydent w USA, do którego doszło na terenie lub w pobliżu szkoły.

5 czerwca uzbrojony mężczyzna zastrzelił 19-latka i ranił dwie osoby w budynku należącym do kompleksu Seattle Pacific University. Policja podała, że 26-letni napastnik, który w żaden sposób nie był powiązany z uczelnią, najprawdopodobniej zamierzał zabić jak najwięcej osób przed popełnieniem samobójstwa.

Strzelaniny w szkołach nieuchronnie prowadzą do odnowienia sporu o powszechne w USA prawo do posiadania broni, gwarantowane przez konstytucję.

Ogłoszony przez prezydenta Baracka Obamę plan obejmujący m.in. wprowadzenie dokładniejszych badań osób chcących kupić broń palną oraz wycofanie z legalnej sprzedaży niektórych rodzajów broni nie przeszedł w ubiegłym roku w Kongresie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)