Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA oskarżają Chiny, a Pekin uznaje to za zniewagę

0
Podziel się:

Na odpowiedź władz w Pekinie nie trzeba było długo czekać. Uznano, że wysoki przedstawiciel amerykańskich władz grozi Państwu Środka.

USA oskarżają Chiny, a Pekin uznaje to za zniewagę
(ChinFotoPress/EAST NEWS)
bEEMOaGd

Stany Zjednoczone otwarcie mówią, że to Chiny winne są destabilizacji w regionie Morza Południowochińskiego. Na odpowiedź władz w Pekinie nie trzeba było długo czekać. Uznano, że wysoki przedstawiciel amerykańskich władz grozi Państwu Środka.

Amerykański sekretarz obrony Chuck Hagel na konferencji w Singapurze, poświęconej regionalnemu bezpieczeństwu, powiedział wprost, że to właśnie Chiny są odpowiedzialne za eskalację napięć na Morzu Południowochińskim.

Od początku maja zaostrza się chińsko-wietnamski spór o akweny wokół Wysp Paracelskich, uznawanych przez obydwa państwa za własne terytorium. Chiny w eskorcie okrętów marynarki wojennej przesunęły w ten region platformę wiertniczą.

bEEMOaGf

Chuck Hagel dodał, że Stany Zjednoczone _ nie będą odwracać oczu _, gdy inne państwa ignorują międzynarodowe zasady. Zastępca szefa sztabu generalnego chińskiej armii uznał, że słowa amerykańskiego sekretarza godzą w dobre imię Chin, a w jego wystąpieniu dopatrzył się nawet gróźb.

Czytaj więcej w Money.pl
Tysiące ludzi w Wietnamie bez pracy. Dlatego 12 fabryk zostało zniszczonych, a 10 poważnie uszkodzonych. Były to fabryki chińskie i tajwańskie.
Wietnam i Chiny oskarżają się po zatonięciu Premier Wietnamu Nguyen Tan Dung oświadczył, że jego rząd rozważa różne opcje przeciwko Chinom, w tym oddanie sprawy do arbitrażu międzynarodowego. Co na to Chiny?
Poważne oskarżenia Chin wobec USA W raporcie podkreślono, że amerykańskie operacje szpiegowskie wychodzą daleko poza potrzeby walki z terroryzmem. Stanom Zjednoczonym zarzucono całkowity brak poszanowania uczciwości.
bEEMOaGG
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)