Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strzelanina w usa
11.02.2013 19:48

USA: Mężczyzna zastrzelił dwie kobiety w holu sądu

Uzbrojony mężczyzna zastrzelił dwie kobiety w holu sądu w Wilmington, największym mieście stanu Delaware na wschodzie USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mike Miley/CC BY-SA 2.0/Flickr)

*Uzbrojony mężczyzna zastrzelił dwie kobiety w holu sądu w Wilmington, największym mieście stanu Delaware na wschodzie USA. Sprawca zranił jeszcze dwóch policjantów, zanim zginął w wymianie ognia - poinformował rzecznik miejscowej policji *

_ - Życiu rannych policjantów nic nie zagraża. Budynek został przeszukany przez siły bezpieczeństwa piętro po piętrze, pomieszczenie po pomieszczeniu _ - dodał. Na razie nie są znane motywy działania mężczyzny.

Mimo że gmachy amerykańskich sądów, zarówno lokalnych, jak i federalnych, są w zasadzie dobrze chronione, sprawca strzelaniny otworzył ogień _ w ogólnie dostępnym holu, gdzie zbierają się ludzie, poza strefą, w której znajdują się wykrywacze metalu _ - powiedział rzecznik policji.

14 grudnia ubiegłego roku w szkole w Newtown w stanie Connecticut szaleniec zastrzelił 26 osób, w tym 20 dzieci. Prezydent Barack Obama określił ten dzień jako najgorszy w czasie jego pierwszej prezydentury, a masakra nasiliła presję na wprowadzenie restrykcji na broń palną. Miesiąc później Obama podpisał 23 dekrety w sprawie zapobiegania przemocy z użyciem broni palnej.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejna strzelanina w USA. Zakładnicy nie żyją Do zdarzenia doszło w mieście Aurora. W lipcu w masakrze w kinie zastrzelono tu 12 osób.
Zmiany w prawie po masakrze w Newtown? W administracji prezydenta Baracka Obamy trwa dyskusja dotycząca ustaw w sprawie dostępności broni palnej.
Kolejna strzelanina w USA. Znów szkoła Co najmniej jedna osoba została ranna w czasie strzelaniny, która wybuchła w czwartek pod szkołą średnią w Atlancie.
Tagi: strzelanina w usa, usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz