Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

USA: Kolejne starcia w Missouri

0
Podziel się:

Powodem rozruchów jest zastrzelenie przez policję nieuzbrojonego czarnoskórego osiemnastolatka.

USA: Kolejne starcia w Missouri
(PAP/EPA/AARON M. SPRECHER)

Czwartą noc na przedmieściach St.Louis w stanie Missouri dochodziło do starć pomiędzy czarnoskórymi mieszkańcami a policją. Powodem rozruchów jest zastrzelenie przez policję nieuzbrojonego czarnoskórego osiemnastolatka.

Kolejne protesty, które miały mieć pokojowy charakter, przerodziły się w starcia. Tym razem przyczyną była odmowa ujawnienia przez policję nazwiska funkcjonariusza, który w sobotę zastrzelił nieuzbrojonego nastolatka. Podczas zamieszek policja użyła gazu łzawiącego i gumowych kul. Aresztowano kilkanaście osób. Według niektórych dziennikarzy, ostra reakcja policji nie była konieczna, ponieważ tłum nie zachowywał się agresywnie.

Tymczasem kolejni świadkowie potwierdzają, że 18-letni Michael Brown został zastrzelony podczas ucieczki i nie atakował policjanta. _ Michael wyrwał się policjantowi i zaczął uciekać. Oficer wyskoczył z samochodu i goniąc go strzelał. Michael zachwiał się tak jakby został trafiony. Wtedy odwrócił się i podniósł ręce do góry. _

_ _

_ Policjant jednak dalej strzelał, aż Michael padł na ziemię _ - mówiła Tiffany Mitchel, która obserwowała zdarzenie w Ferguson na przedmieściach St.Louis. Władze nie przedstawiają wersji policjanta. Podano jedynie, że podczas szarpaniny został on uderzony w twarz.

Czytaj więcej w Money.pl
Brutalna napaść w Londynie. To Polacy? Ofiara to znany prawnik i wykładowca. Lekarze mówią o obrażeniach, które na zawsze zmienią jego wygląd.
Ukradli ponad 5,5 mln zł z sortowni pieniędzy Świadek nie rozpoznał żadnego z oskarżonych przed wrocławskim sądem.
Gaz na ulicach Missouri. Kamieniami w policję W nocy kilkusetosobowy tłum zebrał się obok budynku, który został spalony i splądrowany w niedzielę, gdy w Ferguson wybuchły pierwsze zamieszki.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)