Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

USA i Afganistan dogadały się w sprawie bezpieczeństwa

0
Podziel się:

Prezydent USA zgodził się napisać do narodu afgańskiego i potwierdzić błędy popełnione w czasie 12-letniej wojny z terroryzmem.

USA i Afganistan dogadały się w sprawie bezpieczeństwa
(AP/FOTOLINK/East News)

USA i Afganistan uzgodniły ostateczną wersję umowy bezpieczeństwa regulującej obecność amerykańskich wojsk w Afganistanie po 2014 roku - poinformował w Kabulu rzecznik afgańskiego prezydenta Aimal Faizi.

Porozumienie zostało osiągnięte dwa dni przed rozpoczęciem posiedzenia Loi Dżirgi, na którym ma być dyskutowana sprawa umowy z USA i ma odbyć się głosowanie nad jej przyjęciem.

Loja Dżirga to według afgańskiej konstytucji zgromadzenie polityczne i plemienne afgańskiej starszyzny stanowiące najwyższą władzę w kraju.

Rzecznik powiedział, że prezydent USA Barack Obama zgodził się napisać list do narodu afgańskiego, w którym ma potwierdzić błędy popełnione w czasie 12-letniej _ wojny z terroryzmem _, wskutek których ucierpieli Afgańczycy.

List ten i projekt umowy bezpieczeństwa ma być przedstawiony na rozpoczynającym się w czwartek posiedzeniu Loi Dżirgi, które potrwa kilka dni.

Czytaj więcej w Money.pl
Ujawnia szczegóły umowy z Amerykanami Pakt bezpieczeństwa ma określać zasady amerykańskiej obecności wojskowej w Afganistanie po wyjściu w 2014 roku wojsk Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa.
Obama zmienia decyzję w sprawie Iranu Szczególnie dotkliwe dla irańskiej gospodarki są sankcje wymierzone w sektor naftowy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)