Notowania

obama
02.11.2012 19:35

USA: Administracja Obamy odrzuca oskarżenia o zaniedbania w Bengazi

Administracja prezydenta Baracka Obamy odrzuciła zarzuty prawicowych komentatorów, że zbyt wolno zareagowała na atak islamistów na konsulat USA w Bengazi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jurvetson/CC/Flickr)

*Administracja prezydenta Baracka Obamy odrzuciła zarzuty prawicowych komentatorów, że zbyt wolno zareagowała na atak islamistów na konsulat USA w Bengazi 11 września br., w którym zginął ambasador amerykański w Libii Chris Stevens i trzech innych Amerykanów. *

Od wielu tygodni telewizja Fox News i inne prawicowe media zarzucają administracji, że jej niezdecydowanie i wahania jak odpowiedzieć na atak sprawiły, iż doszło do tragedii. Rodziny zabitych oskarżają wręcz Biały Dom o tchórzostwo.

W czwartek wieczorem (czasu USA) CIA przedstawiła dokumenty mające dowodzić, że jej uzbrojeni funkcjonariusze w Libii w ciągu niecałych 25 minut pospieszyli na pomoc dyplomatom w oblężonym przez terrorystów konsulacie.

Fox News donosił, że kiedy agenci CIA w Bengazi zawiadomili centralę w Waszyngtonie o ataku, nakazano im powstrzymać się od zbrojnych działań. CIA stanowczo zdementowała tę informację.

Z opublikowanych dokumentów wynika, że agenci CIA i współpracujący z nimi prywatni agenci ochrony pospieszyli na pomoc zaatakowanym dyplomatom. CIA liczyła jednak na pomoc libijskich sił bezpieczeństwa, której nie otrzymała.

Sprawa ataku na konsulat w Bengazi jest od tygodni nagłaśniana przez Fox News i prawicowe stacje radiowe, które opisują ją jako przykład zaniedbań ze strony administracji Obamy. Ma to obalić tezę rządu przed wyborami, że prezydent ma znaczne osiągnięcia w walce z terroryzmem.

Czytaj więcej w Money.pl
Tam Barack Obama wygrałby w cuglach 70 procent Włochów kibicuje Barackowi Obamie w wyborach prezydenckich w USA - takie są wyniki ogłoszonego w piątek sondażu.
4 lata Obamy. Ostrożnie nawigował wśród... Brytyjski dziennik "Financial Times" ocenia cztery lata rządów prezydenta USA Baracka Obamy.
Tu Obama miażdży Romneya. Aż 90 procent Na urzędującego prezydenta USA Baracka Obamę, oddałoby głos 90 proc. Europejczyków.
Tagi: obama, wybory, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz