Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Urzędnik skarbowy zatrzymany za oszustwa

0
Podziel się:

Były urzędnik skarbowy został zatrzymany przez policję w Zgorzelcu (Dolnośląskie) w związku z podejrzeniem o liczne oszustwa.

Urzędnik skarbowy zatrzymany za oszustwa
(Rafalolechowski/Dreamstime)
bFfCgAWJ

Były urzędnik skarbowy został zatrzymany przez policję w Zgorzelcu (Dolnośląskie) w związku z podejrzeniem o liczne oszustwa m.in. fałszowanie dokumentów oraz przelewanie urzędowych pieniędzy na prywatne konto bankowe. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Zatrzymany to 35-letni mieszkaniec Pieńska, b. urzędnik skarbowy - poinformował w dzisiaj rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski; Według policji mężczyzna m.in. fałszował dokumenty tak, aby pieniądze, które miały wpłynąć na konto urzędu, wpływały na jego prywatny rachunek. Wezwał np. podatnika do zapłaty blisko 22 tys. zł podatku od spadku i wydał mu druczek, na którym umieścił swój numer konta.

Ponadto - według ustaleń policji - mężczyzna od 2012 r. deklarował znajomym pomoc w załatwieniu spraw urzędowych, pobierał za to opłaty, których nie wpłacał na konto urzędu, lecz zatrzymywał dla siebie, fałszując przy tym dowody wpłaty.

bFfCgAWL

_ - Mężczyzna usłyszał już w tej sprawie kilka zarzutów _ - mówił Petrykowski. Policjanci apelują do wszystkich osób, które podejrzewają, że mogły paść ofiarą nieuczciwego urzędnika o zgłaszanie się do zgorzeleckiej policji.

Czytaj więcej w Money.pl
Po czterch latach zatrzymali pseudokibiców Do bójki między kibicami klubów Stali Bielsko-Biała i Czarni-Góral Żywiec doszło na Żywiecczyźnie. Uczestniczyło w niej około 100 osób. To było w 2009 roku.
Znany polityk PSL przesłuchany przez policję Szef Krajowego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych, został przesłuchany w jednej z warszawskich komend.
Strzały w centrum Krakowa. Co się dzieje? Funkcjonariusze zatrzymywali podejrzewanych do jednej z prowadzonych spraw. Strzały padły na ulicy Wielopole.
bFfCgAXm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)