Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Urugwaj chce przyjąć więźniów z Guantanamo, ale stawia warunki

0
Podziel się:

Stanie się tak jeśli USA zwolnią trzech osadzonych w amerykańskich zakładach karnych Kubańczyków.

Urugwaj chce przyjąć więźniów z Guantanamo, ale stawia warunki
(navy.mil)

Prezydent Urugwaju Jose Mujica oświadczył, że jego kraj może przyjąć pięciu więźniów z Guantanamo pod warunkiem, że USA zwolnią trzech osadzonych w amerykańskich zakładach karnych Kubańczyków.

Przywódca Urugwaju podkreślił, że chciałby przyłożyć się do zamknięcia więzienia w amerykańskiej bazie wojskowej w Guantanamo. Enklawę USA na Kubie, gdzie trafiają podejrzani o terroryzm, nazwał _ kompromitacją ludzkości _.

Prasa w Montevideo podała, że do Urugwaju z Guantanamo mogliby przybyć czterej Syryjczycy i Pakistańczyk.

Kubańczycy, których uwolnienia chce Mujica, trafili do więzienia w 2001 roku za spiskowanie przeciw USA i szpiegostwo. Władze w Waszyngtonie nie chcą ich zwolnić, gdyż liczą na wymianę amerykańskiego więźnia, przetrzymywanego przez Kubę.

Prezydent Obama zobowiązał się do zamknięcia więzienia w bazie Guantanamo. Trafiały tam osoby podejrzewane o udział w zamachach terrorystycznych, domniemani członkowie Al-Kaidy oraz afgańscy talibowie. W sumie od 2002 roku przetrzymywano tam 775 osób, zatrzymanych w różnych częściach świata.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/m77925.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/czlonek;kubanskiej;siatki;szpiegowskiej;zwolniony;po;odbyciu;kary,107,0,1485675.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Członek kubańskiej siatki szpiegowskiej zwolniony po odbyciu kary Członkowie grupy, zwanej Kubańska Piątka lub Siatka Os, zostali aresztowani i osądzeni w Miami pod zarzutem konspiracji i niezarejestrowania się w charakterze obcych agentów działających w Stanach Zjednoczonych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/143/m47503.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/slowacja;przyjela;wiezniow;z;guantanamo,251,0,1451259.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Słowacja przyjęła więźniów z Guantanamo Chodzi o trzech ostatnich ujgurskich więźniów zwolnionych z amerykańskiego obozu na Kubie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/191/m153791.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wieziony;amerykanin;napisal;list;do;prezydenta;obamy,204,0,1434572.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Więziony Amerykanin napisał list do prezydenta Obamy Alan Gross odsiaduje na Kubie wyrok za szpiegostwo. Zarzuca władzom USA, że pozostawiły go samemu sobie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/73/m180809.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kuba;nie;moze;znalezc;banku;w;usa,13,0,1429773.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kuba nie może znaleźć banku w USA Kubańska Sekcja Interesów poinformowała, że nie zdołała znaleźć instytucji finansowej, w której mogłaby otworzyć konta.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)