Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Uprowadzenie 11-latki. Areszt dla podejrzanego

0
Podziel się:

Łódzki sąd aresztował 46-letniego mężczyznę, podejrzanego o uprowadzenie w Łodzi 11-letniej Julii. Grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Uprowadzenie 11-latki. Areszt dla podejrzanego
(Anita Patterson Peppers/Dreamstime.com)
bETMXxnV

Łódzki sąd aresztował 46-letniego mężczyznę, podejrzanego o uprowadzenie w Łodzi 11-letniej Julii. Grozi mu kara do 15 lat więzienia - poinformował rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

O zastosowanie aresztu wnioskowała - prowadząca postępowanie - Prokuratura Rejonowa Łódź-Górna, która motywowała wniosek grożącą podejrzanemu surową karą oraz obawą ucieczki i ukrywania się.

Do uprowadzenia 11-latki doszło w poniedziałek po południu. Kiedy Julia wraz z koleżankami bawiła się w pobliżu swojego miejsca zamieszkania przy ul. Naruszewicza, podszedł do nich mężczyzna, który poprosił o pomoc w szukaniu psa. Julia odeszła z nieznajomym. Okazało się, że dziewczynka wsiadła z nim do samochodu. Porywacz woził ją przez kilka godzin. Wieczorem, sprawca wypuścił dziewczynkę na osiedlu, na którym mieszka. Według prokuratury badania lekarskie wykazały, że 11-latka nie doznała obrażeń fizycznych.

bETMXxnX

Dwa dni później mężczyzna został zatrzymany w wyniku policyjnej obławy; ukrywał się w lesie k. Andrespola, gdzie wytropił go policyjny pies. W miejscu jego zamieszkania znaleziono samochód, którym miał przez kilka godzin wozić dziewczynkę. W aucie zabezpieczono ślady kryminalistyczne do badań porównawczych; także od mężczyzny pobrano próbki do badań, m.in. DNA.

Śledczy przyznają, że zatrzymanie sprawcy było możliwe m.in. dzięki licznym sygnałom otrzymanym od mieszkańców Łodzi i okolic.

W czwartek 46-letni Robert T. usłyszał zarzuty dotyczące pozbawienia wolności dziewczynki połączonego ze szczególnym udręczeniem; jest to zarzut zbrodni zagrożonej karą od trzech do 15 lat więzienia.

Podczas przesłuchania w prokuraturze mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Przedstawiony 46-latkowi zarzut uwzględnia działanie podejrzanego w warunkach wielokrotnej recydywy. Robert T. był wcześniej wielokrotnie karany m.in. za rozboje i odbywał długoletnie wyroki. Po raz ostatni opuścił więzienie w kwietniu ub. roku.

bETMXxod

46-latek z wykształcenia jest fryzjerem. Jest bezdzietny; ostatnio żył w nieformalnym związku i nigdzie nie pracował.

Czytaj w Money.pl
Wiadomo ile jest porwań i zaginięć nieletnich Według fundacji ITAKA najwięcej jest ucieczek nastolatków, mniej jest zaginięć dzieci małych.
Porwanie dziecka? On pomoże je znaleźć Child Alert kosztuje 200 tysięcy złotych rocznie. W Polsce mamy go mieć jeszcze w tym roku - zrewolucjonizuje poszukiwania.
80 policjantów szuka dziecka, proszą o pomoc 13-letna Paulina Szczygieł zaginęła w Rzeszowie. Dziewczynka ostatni raz była widziana w szkole.
bETMXxoy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)