Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

UOKiK i UKE krytykują blokowanie stron z hazardem

0
Podziel się:

Negatywne opinie o nowym prawie wpływają do ministerstwa.

UOKiK i UKE krytykują blokowanie stron z hazardem
(quinn.anya/CC/FLickr)

Przed rządowym projektem walki z hazardem w internecie stanął kolejny problem. Opinie wydane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów krytykują plany blokowania stron.

Główne zarzuty do projektu walki z e-hazardem firmowanego przez ekipę Donalda Tuska to niezgodność projektu ze standardami Unii Europejskiej, łamanie zasad obowiązujących w demokratycznym państwie prawa oraz ingerowanie w swobodę prowadzenia działalności gospodarczej - czytamy w _ Dzienniku Gazecie Prawnej _.

Rzecznik Urzędu Telekomunikacji Elektronicznej Piotr Dziubak w rozmowie z dziennikiem przyznaje, że od kilku dni organizacje, urzędy i podmioty zainteresowane zmianami prawa telekomunikacyjnego ślą do Ministerstwa Finansów i UKE swoje opinie na temat projektu.

_ - Odzew jest ogromny, oceny są miażdżące _ - mówi Piotr Dziubak.

Raport Money.pl
*Legalny hazard w sieci ma dać 260 mln zł * Legalizacja zakładów wzajemnych w internecie przyniesie 260 mln zł dodatkowych wpływów do budżetu - szacuje resort finansów. Bukmacherzy alarmują: drakońskie podwyżki wykończą branżę. Czytaj w Money.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)