Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
służba zdrowia
11.12.2014 09:55

Umowy na nowy rok z lekarzami rodzinnymi zagrożone?

Kidawa-Błońska przypomina, że służbie zdrowia oprócz pieniędzy potrzebny jest inny model organizacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Minister Małgorzata Kidawa-Błońska z kancelarii premiera jest przekonana, że do świąt uda się podpisać umowy z lekarzami. Polityk mówi, że nie wyobraża sobie, by pacjenci byli pozbawieni podstawowej opieki medycznej i do porozumienia ze środowiskiem medycznym dojdzie.

Kidawa-Błońska przypomniała, że rozmowy z lekarzami w związku z nowymi obowiązkami, jakie chce na nich nałożyć minister zdrowia, wciąż trwają. Minister dodała, że służbie zdrowia oprócz pieniędzy potrzebny jest inny model organizacji.

Podpisania porozumienia odmawiają lekarze z Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie. Domagają się, by wraz z nowymi obowiązkami związanymi z tak zwanym pakietem onkologicznym inaczej wyceniano ich pracę.

Czytaj więcej w Money.pl
Lekarze o pakiecie kolejkowym. Są obawy _ - W onkologii zwłoka związana z oczekiwaniem przekłada się na niepotrzebne śmierci - _ mówią specjaliści.
Zaskakujące wyniki badań CBOS. Zobacz System opieki zdrowotnej pozytywnie najczęściej oceniają ankietowani najmłodsi i najstarsi, badani gorzej wykształceni, uzyskujący najniższe dochody per capita, a także mieszkańcy mniejszych miejscowości.
Tagi: służba zdrowia, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz