Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
proces breivika
05.08.2011 12:51

Ulubiony bloger Breivika odciął się od niego

Ulubiony autor zamachowca z Norwegii, uważał go za nadętego balona.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Norweski bloger o pseudonimie Fjordman, ulubiony autor Andersa Behringa Breivika, zdystansował się od zamachowca, który zabił 77 osób. Podczas pierwszego publicznego wystąpienia powiedział, że Breivik jest _ nudny jak sprzedawca odkurzaczy _.

W rozmowie z dziennikiem _ Verdens Gang _ Fjordman ujawnił się po raz pierwszy od masakry z 22 lipca, by odciąć się od Breivika, który przedstawiał go jako swojego _ ulubionego współczesnego autora _ w liczącym 1500 stron manifeście rozesłanym tuż przed zamachami.

Pod swoim prawdziwym nazwiskiem Peder Jensen tłumaczy, że pomiędzy 2009 a 2010 rokiem otrzymał kilka maili od Breivika, ale nie chciał się z nim spotkać. - _ Nie wiem dlaczego on tego chciał, ale odmówiłem. Nie dlatego, że mówił o przemocy, ale dlatego że miałem wrażenie, iż jest nudny jak sprzedawca odkurzaczy _ - powiedział 36-letni bloger. - _ Nadęty balon, pomyślałem, kiedy czytałem jego maile _.

Fjordman, osoba najczęściej cytowana w manifeście Breivika, jest zdeklarowanym krytykiem _ Euroarabii _ - tym terminem środowiska ekstremistyczne określają Europę opanowaną - ich zdaniem - przez muzułmanów.

_ Islam jest najbardziej wojowniczą religią _, _ Dlaczego nie możemy polegać na umiarkowanych muzułmanach _, _ Epidemia kradzieży dokonywanych w Szwecji przez muzułmanów _, _ Islamizacja i tchórzostwo w Skandynawii _ - to niektóre tytuły wiadomości, jakie Fjordman zamieścił na swoim blogu.

- _ Nigdy nie chciałem, aby ktoś napadał na kogoś innego z powodu tego co piszę _ - odpowiedział bloger na pytanie czy żałuje niektórych swoich wpisów. - _ Na świecie są setki ludzi, którzy przeczytali to co napisałem _.

W rozmowie z _ VG _ Jensen powiedział, że nie wierzy w ewentualne _ komórki _ założone przez Breivika, o których mówią śledczy. - _ Uważam, że jest zbyt narcystyczny, aby z kimkolwiek współpracować on żyje w świecie stworzonym dla jednej osoby, w którym nie ma miejsca dla innych _.

Przedstawiający się jako _ krzyżowiec _ uczestniczący w wojnie przeciwko _ muzułmańskiej inwazji _ i wielokulturowości w Europie Breivik dokonał 22 lipca ataków, w których na wyspie Utoya i w centrum Oslo zginęło łącznie 77 osób. Po zamachach terrorysta oddał się w ręce policji.

Więcej o norweskim zamachowcu czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t153275.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/breivik;odmawia;ujawnienia;czy;mial;wspolnikow,36,0,886564.html) Breivik milczy. Prokurator zaniepokojony Terrorysta z Utoyi nie chce powiedzieć, czy miał wspólników.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t153275.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ojciec;breivika;nie;chce;juz;rozmawiac;o;terroryscie,235,0,882923.html) Nie chce już mówić o Breiviku. Ma dość Ojciec Andresa Behringa Breivika, który przyznał się do zabicia 76 osób w Norwegii, nie chce już rozmawiać o swoim synu terroryście.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/t153764.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/breivik;chce;japonskiego;psychiatry;bo;ten;lepiej;go;zrozumie,83,0,884819.html) Breivik określił, jakiego chce psychiatrę Zdaniem norweskiego zamachowcy lepiej od Europejczyka zrozumiałby go Japończyk.
Tagi: proces breivika, norwegia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz