Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ulotki podczas akcji "Orzeł może". Jest śledztwo

0
Podziel się:

Zrzucanie ulotek dotyczących majowej akcji Orzeł może przebiegało zgodnie z rozkazem szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Ulotki podczas akcji "Orzeł może". Jest śledztwo
(Reporter)
bEKpcTNN

Zrzucanie ulotek dotyczących majowej akcji _ Orzeł może _ przebiegało zgodnie z rozkazem szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Poinformował o tym podpułkownik Piotr Walatek, rzecznik prasowy Wojsk Lądowych, odnosząc się w ten sposób do wszczęcia śledztwa w tej sprawie.

Walatek tłumaczył, że tylko szef Sztabu ma uprawnienia do wydania rozkazu lotów tego typu i tak właśnie się stało. Dodał, że zrzucanie ulotek odbyło się zgodnie z wszelkimi procedurami bezpieczeństwa.

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez MON przy zrzuceniu ze śmigłowców ulotek w ramach akcji _ Orzeł może _. Miało ono polegać _ na wydaniu dyspozycji zrzucenia ze śmigłowców Sił Zbrojnych RP 3 mln ulotek w dniu 2 maja 2013 r. w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu w czasie akcji 'Orzeł może', co stanowi działanie na szkodę interesu publicznego (...) _.

bEKpcTNP

Wszczęcie śledztwa wiąże się ze złożeniem zawiadomienia przez posła PiS Tomasza Kaczmarka. Poinformował on o ewentualnych nieprawidłowościach prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta.

Czytaj więcej w Money.pl
Sejm zajmie się kupowaniem głosów w PO? Wniosek PiS o informację dla Sejmu w sprawie domniemanego kupowania głosów na zjeździe dolnośląskiej PO, na razie nie wejdzie pod obrady - poinformowała marszałek Ewa Kopacz.
Śmierć Pyjasa będzie dłużej wyjaśniana Sprawa nie zakończy się w 2013 roku - poinformował prokurator Ireneusz Kunert z IPN w Krakowie.
Ksiądz Gil molestował siedmioro dzieci? Są akta Śledczy w Dominikanie poinformowali, że przesyłają do prokuratury generalnej akta dotyczące podejrzewanego o pedofilię polskiego księdza Wojciecha Gila.
bEKpcTOq
KOMENTARZE
(0)