Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ulga na dzieci może być rozliczana co miesiąc

0
Podziel się:

Można to osiągnąć, wnioskując do urzędu skarbowego o zwolnienie z poboru zaliczek na podstawie Ordynacji podatkowej.

Ulga na dzieci może być rozliczana co miesiąc
(Georgy Pchemyan/Dreamstime.com)
bESqchsl

Jest sposób, by ulgę na dziecko rozliczać nie w zeznaniu rocznym, a co miesiąc. Dzięki temu można płacić mniejsze zaliczki na podatek.

Na każde dziecko przysługuje ponad 1 tysiąc złotych ulgi, co niektórym osobom znacząco obniża PIT należny fiskusowi. Dla nich byłoby korzystne, aby to pracodawca jako płatnik uwzględniał ulgę przy potrącaniu zaliczek. Dzięki temu podatek byłby zmniejszany na bieżąco, a nie dopiero w rocznym zeznaniu - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Ustawa o PIT takiej możliwości nie daje, ale podobny skutek można osiągnąć, wnioskując do urzędu skarbowego o zwolnienie z poboru zaliczek na podstawie Ordynacji podatkowej. Kto się na to zdecyduje, musi być przygotowany na to, że fiskus przeprowadzi postępowanie dowodowe. Decyzja zależy wyłącznie od jego uznania.

bESqchsn
Czytaj więcej w Money.pl
Rozliczenie ujemnych różnic kursowych przy zakupie środka trwałego W przypadku nabycia środka trwałego, konsekwencje podatkowe mogą przejawiać się w dwojaki sposób. Wszystko zależy od momentu dokonania zapłaty.
Zakładasz firmę? Zapłacisz mniej podatku Warunkiem koniecznym do pozyskania finansowania zewnętrznego w celu pokrycia kosztów przewidywanych inwestycji jest przedstawienie biznesplanu.
bESqchsO
KOMENTARZE
(0)