Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Ukraińska opozycja nadal stawia na przemoc"

0
Podziel się:

Szef dyplomacji Rosji Siergiej Ławrow powiedział w rozmowie telefonicznej z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym, że ukraińska opozycja, odchodząc od litery porozumienia, przejęła kontrolę w państwie.

"Ukraińska opozycja nadal stawia na przemoc"
(PAP/EPA)

Szef dyplomacji Rosji Siergiej Ławrow powiedział w rozmowie telefonicznej z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym, drugiej w ciągu ostatnich 24 godzin, że ukraińska opozycja, odchodząc od litery porozumienia, przejęła kontrolę w państwie.

- _ Najważniejsze jest teraz, by dopilnować, aby zostały w pełni zrealizowane postanowienia porozumienia _ opozycji z Wiktorem Janukowyczem - powiedział Ławrow, cytowany w komunikacie rosyjskiego MSZ.

_ - Ukraińska opozycja, która odchodzi od litery porozumienie i de facto przejęła władzę w Kijowie, odmawia też złożenia broni i nadal stawia na przemoc _ - dodał szef rosyjskiej dyplomacji.

Ławrow _ zwrócił też uwagę na fakt, że porozumienie było sygnowane przez przedstawicieli kilku zachodnich państw i zostało przyjęte z zadowoleniem przez USA _ - głosi komunikat MSW Rosji.

Według agencji TASS Kerry powiedział, że Waszyngton pochwala decyzję Rady Najwyższej Ukrainy, która wyznaczyła swego przewodniczącego Ołeksandra Turczynowa na pełniącego obowiązki prezydenta.

W sobotę Ławrow powiedział też: _ - Nielegalne, ekstremistyczne grupy odmawiają oddania broni i de facto zaczynają kontrolować Kijów, przy jednoczesnym pobłażaniu liderów opozycji _.

Czytaj więcej w Money.pl
Ławrow i Kerry w kontakcie. Co z ugodą? - Nielegalne, ekstremistyczne grupy odmawiają oddania broni i de facto zaczynają kontrolować Kijów, przy jednoczesnym pobłażaniu liderów opozycji - powiedział Ławrow.
Rosja wzywa kraje Unii do interwencji Rosyjskie MSZ podało, że Ławrow wyraził jak największe zaniepokojenie z powodu niedotrzymywania porozumienia z 21 lutego przez jego sygnatariuszy.
Ławrow apeluje do UE. Potępia radykałów Minister spraw zagranicznych Rosji zapewnia, że nadal będzie gotowy udzielać Ukraińcom na ich prośby poparcia w normalizacji sytuacji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)