Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraińska armia w okopach. Szykują się do wojny

0
Podziel się:

W oświadczeniu ministerstwa obrony Ukrainy czytamy, że każdy żołnierz służący na Krymie jest uważany przez Ukraińców za "Prawdziwego Bohatera".

Ukraińskie ministerstwo obrony obiecuje żołnierzom na Krymie status _ uczestników działań wojennych _. Zaprzecza także informacjom, że na każdego już czeka sprawa karna za zdradę ojczyzny.

W oświadczeniu ministerstwa czytamy, że każdy żołnierz służący na Krymie jest uważany przez Ukraińców za _ Prawdziwego Bohatera _. Władze podkreślają, że nie zapomną o żadnym z nich.

Dowódca sił morskich Ukrainy Serhij Hajduk zaznacza, że na razie nie ma planów wycofania wojsk. Są jednak dokładne plany i zasady działania. Dowódcy je znają, dlatego każdy z nich kontroluje swoją jednostkę czy okręt.

Tymczasem niemal codziennie wojskowi na półwyspie skarżą się, że w Kijowie o nich zapomniano i nie wiedzą, jaka będzie przyszłość ich i ich rodzin. Jeden z dowódców jednostki w Kerczu powiedział, że przez cały czas konfliktu jego bazy nie odwiedził żaden wyższy rangą wojskowy ukraińskiego sztabu.

Za to często przychodzą rosyjscy generałowie, którzy namawiają do przejścia na ich stronę. _ - Ja ich generałów znam lepiej niż swoich _ - powiedział ukraiński wojskowy.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/84/m301652.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/krym;juz;oficjalnie;w;rosji;europa;debatuje;nad;sankcjami,41,0,1499433.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Polska chce sankcji gospodarczych wobec Rosji Miałyby dotyczyć handlu bronią, kwestii energetycznych i finansowych. Nieoficjalnie mamy poparcie dwóch dużych krajów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/230/m301286.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/turystyka/artykul/aneksja;krymu;opustoszaly;kurort;aluszta;czeka;na;turystow,8,0,1501192.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Krymski kurort Ałuszta czeka na turystów Opustoszałe plaże, zamknięte hotele i kioski nad morzem - tak wygląda dziś krymski kurort Ałuszta na brzegu Morza Czarnego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/107/m301419.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rosja;traktat;z;krymem;zgodny;z;konstytucja,234,0,1498858.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) "Traktat z Krymem zgodny z konstytucją" Sąd Konstytucyjny Federacji Rosyjskiej uznał za zgodny z Konstytucją FR.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/235/m301547.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/czas;ultimatum;dla;rosji;minal;jest;odpowiedz;rosjan,154,0,1498778.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rosyjski minister obrony apeluje o uwolnienie Ukraińców Kilka godzin po upłynięciu ultimatum Ołeksandra Turczynowa, rosyjski minister obrony zaapelował do władz Krymu o uwolnienie ukraińskiego wojskowego.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)