Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ukraińscy uchodźcy z Krymu są wywożeni w głąb Rosji

0
Podziel się:

Podobne działania podjęto wobec uciekinierów, którzy z południowo-wschodniej Ukrainy przedostali się do obwodu rostowskiego.

Ukraińscy uchodźcy z Krymu są wywożeni w głąb Rosji
(PAP/EPA)

Ci, którzy szukają schronienia na zaanektowanym półwyspie, są wywożeni samolotami do innych regionów Federacji. Podobne działania podjęto wobec uchodźców, którzy z południowo-wschodniej Ukrainy przedostali się do obwodu rostowskiego. Taką decyzję podjęły władze Rosji.

Jak informuje agencja Ria Novosti, obecnie w Rosji funkcjonuje 297 punktów tymczasowego pobytu. Przebywa w nich, pod opieką rosyjskich władz, około 18650 osób. Są to głównie kobiety z dziećmi.

Część mieszkańców objętego walkami Donbasu schroniła się na Krymie. Młodzi Ukraińcy, którzy przyjechali do Jałty z Ługańska, przekonują, że nie zamierzają na stałe zostawać w Rosji. _ - Jak tylko się sytuacja uspokoi, wrócimy _ - zapewniają. Nie proszą rosyjski władz o pomoc. Wynajęli pokoje w jednym z sanatoriów i sami dbają o swoje utrzymanie.

Ci, którzy czekają na wsparcie rosyjskiej administracji, muszą się liczyć z przewiezieniem w inne regiony Rosji. Agencja Ria Novosti podaje, że uchodźcy są przewożeni specjalnym samolotami do obozów w okręgach: południowym, centralnym i północno-kaukaskim.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosjanie ostrzelali ukraińskich żołnierzy Do zdarzenia doszło podczas próby wdarcia się Rosjan na teren ukraińskich obiektów wojskowych.
Turczynow zwalnia przedstawiciela na Krymie _ Wstydzę się za to wszystko _ - skomentował ostatnie wydarzenia Serhij Kunicyn.
"Autorytet Warszawy wysoki jak nigdy dotąd" W toku ostatnich konsultacji w ramach Unii Europejskiej w sprawie sankcji wobec Rosji najtwardsze stanowisko zajmowała Polska - informuje dziennik _ Kommiersant _.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)