Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraina za większą autonomią dla Krymu?

0
Podziel się:

Uważamy, że cieszą się wystarczającą niezależnością, ale jeśli potrzebują więcej praw, to gotowi jesteśmy im je dać - oświadczył szef ukraińskiego MSZ Andrij Deszczyca.

Ukraina za większą autonomią dla Krymu?
(PAP/EPA)

_ Ukraina opowiada się za dyplomatycznym i pokojowym uregulowaniem kryzysu _ - oświadczył szef ukraińskiego MSZ Andrij Deszczyca po spotkaniu z ministrami spraw zagranicznych Belgii, Holandii i Luksemburga. Dodał, że władze są gotowe rozszerzyć autonomię regionów w ich kraju.

W czasie rozmów Ukraińcy uzyskali zapewnienie, że państwa Beneluksu wspierają jedność terytorialną ich kraju. - _ Przekazaliśmy ukraińskiemu rządowi wyrazy wdzięczności za bardzo wstrzemięźliwą i jasną reakcję na prowokacje Rosji w ostatnich tygodniach. Uważamy, że nadal należy nalegać na rozmowy w celu rozwiązania tego problemu. Kraje Beneluksu, jak i cała UE, popierają jedność terytorialną i nienaruszalność granic Ukrainy _ - powiedział szef MSZ Holandii Frans Timmermans.

Deszczyca zaznaczył ze swej strony, że w celu rozwiązania kryzysu na Krymie władze w Kijowie gotowe są rozszerzyć autonomię regionów w ich kraju. - _ Uważamy, że cieszą się one wystarczającą niezależnością, ale jeśli potrzebują one więcej praw, to gotowi jesteśmy im je dać. Dla tego potrzeba jednak usiąść za stołem i omawiać te kwestie _ - podkreślił ukraiński minister.

Deszczyca oświadczył, że mniejszości narodowe na Ukrainie również cieszą się niezbędnymi dla ich funkcjonowania uprawnieniami i zapewnił, że Kijów gotów jest rozmawiać o ich przestrzeganiu z takimi organizacjami jak Rada Europy i OBWE.

Czytaj więcej w Money.pl
"Wspólnota Zachodu zdaje egzamin" _ Polska, Czechy, jestem przekonany, że dotyczyć to będzie całej Grupy Wyszehradzkiej i mam nadzieję wszystkich państw Unii Europejskiej będziemy mówili jednym głosem w sprawie Ukrainy _ - zapewnia Donald Tusk.
Unia przyspieszy podpisanie umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą? Bruksela pracuje dodatkowo nad podpisaniem części handlowej umowy.
"Putin chce pomóc, a Zachód tego nie rozumie" - _ Bez względu na wysiłki naszego prezydenta, na jego gotowość do wyjaśniania stanowiska Rosji, wciąż natrafiamy na mur niezrozumienia _ - skarży się rzecznik rosyjskiego prezydenta.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)