Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ukraina: Wielka Brytania wprowadza sankcje finansowe

0
Podziel się:

Sankcje będą obowiązywać przez rok.

Ukraina: Wielka Brytania wprowadza sankcje finansowe
(Elliott Franks /eyevine/EAST NEWS)

_ _Zamrażamy ulokowane w UE aktywa 18 Ukraińców podejrzanych o sprzeniewierzenie funduszy państwowych - poinformował na Twitterze brytyjski minister finansów George Osborne (na zdj.).

Unia nałożyła sankcje na 18 osób odpowiedzialnych za sprzeniewierzenie funduszy państwowych na Ukrainie. Zamrożone zostaną aktywa tych osób ulokowane w bankach w UE - poinformowały służby prasowe Rady UE. Sankcje wejdą w życie jutro i będą obowiązywać przez rok. Mają one też służyć odzyskaniu zdefraudowanych ukraińskich środków państwowych.

Nie czekając na ostateczną decyzję UE, austriackie władze poinformowały już w zeszły piątek, że na wniosek władz w Kijowie zamroziły ulokowane w austriackich bankach aktywa należące do 18 ukraińskich obywateli podejrzanych o łamanie praw człowieka i korupcję. Austriacką _ czarną listę _ otwiera były prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz. W spisie znalazł się też były szef administracji prezydenckiej Andrij Klujew oraz najstarszy syn Wiktora Janukowycza, Ołeksandr, który jest jednym z najbogatszych ludzi na Ukrainie.

Także Szwajcaria postanowiła zamrozić aktywa 20 obywateli Ukrainy, w tym byłego prezydenta i jego syna. Wszczęła również śledztwo przeciwko Janukowyczowi i jego synowi w sprawie prania brudnych pieniędzy. Również Liechtenstein poinformował, że zamraża aktywa członków byłego rządu ukraińskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemcy chcą grupy kontaktowej ws. Ukrainy Frank-Walter Steinmeier stwierdził, że sytuacja na Ukrainie jest skrajnie niebezpieczna, lecz zwrot jest jeszcze możliwy.
Komorowski o krokach, jakie podejmie UE Zaognienie sytuacji na Krymie niepokoi polskie władze.
Pentagon zwiększa pomoc wojskową dla Polski _ Dziś rano ministerstwo obrony poczyniło kroki mające na celu udzielenie wsparcia naszym sojusznikom _ - ujawnił minister obrony USA .
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)