Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ukraina w Unii Europejskiej. Wdrażanie umowy zacznie się od...

0
Podziel się:

Jak mówił Poroszenko, wdrożenie umowy oznacza dla Ukrainy rządy prawa, wolność słowa, zdecydowaną walkę z korupcją, a także działania związane z klimatem inwestycyjnym, ochroną praw jednostki czy prawa własności.

Ukraina w Unii Europejskiej. Wdrażanie umowy zacznie się od...
(Wikimedia Commons (CC 3.0))

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko powiedział, że umowa stowarzyszeniowa ze Wspólnotą będzie wdrażana od pierwszej minuty po jej ratyfikacji przez parlament w Kijowie. Poroszenko podkreślił, że umowa jest faktycznie programem reform w kraju.

Prezydent Ukrainy mówił o tym na spotkaniu z szefami frakcji i grup w parlamencie. Wcześniej w poniedziałek Poroszenko wniósł do parlamentu projekt ustawy o ratyfikacji umowy stowarzyszeniowej.

_ - W uzgodnionej, parafowanej i podpisanej przeze mnie 27 czerwca umowie nie zmieni się ani jedna kropka, ani jeden przecinek, ani jedno słowo. I wdrażanie umowy zacznie się od pierwszej minuty po ratyfikacji _ - mówił ukraiński przywódca.

Przypomniał, że procedura ratyfikacji ma przebiegać równocześnie w ukraińskiej Radzie Najwyższej i w Parlamencie Europejskim.

Jak mówił Poroszenko, wdrożenie umowy oznacza dla Ukrainy rządy prawa, wolność słowa, zdecydowaną walkę z korupcją, a także działania związane z klimatem inwestycyjnym, ochroną praw jednostki czy prawa własności. _ To faktycznie program reform w naszym kraju _ - wskazał prezydent. Dodał następnie: _ Dzień dzisiejszy i jutrzejszy są dla Ukrainy dniami historycznymi _.

Unia Europejska podpisała część polityczną umowy z Ukrainą w marcu w geście wsparcia dla władz w Kijowie w czasie zaostrzających się napięć z Rosją i kryzysu politycznego; gospodarczą część umowy, dotyczącą przede wszystkim wolnego handlu, podpisano w czerwcu. Jednak w piątek w Brukseli przedstawiciele UE, Rosji i Ukrainy oświadczyli, że wdrażanie umowy o wolnym handlu UE-Ukraina zostanie odłożone do 31 grudnia 2015 roku. Do tego czasu Ukraina nadal będzie korzystać z jednostronnego zniesienia ceł przez UE.

Czytaj więcej w Money.pl
Tymoszenko wzywa do zastosowania sankcji -_ Trzeba sobie zdawać sprawę, że Wiktor Janukowycz czaruje, gdy opowiada o integracji europejskiej _ - mówi była premier.
Schetyna: Sytuacja na Ukrainie bardzo poważna Partia rządząca i prezydent Wiktor Janukowycz nie mają pomysłu na rozwiązanie problemu - powiedział szef sejmowej komisji spraw zagranicznych po powrocie z Kijowa.
Petro Poroszenko planuje status specjalny dla Donbasu "Prezydent proponuje zwolnić terrorystów od odpowiedzialności!" - grzmią przeciwnicy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)