Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ukraina w UE czy w unii z Rosją? Kliczko grozi rządzącym

0
Podziel się:

Opozycjonista zagroził masowymi demonstracjami, jeśli prezydent Wiktor Janukowycz podpisze porozumienie z Rosją.

Ukraina w UE czy w unii z Rosją? Kliczko grozi rządzącym
(PAP/EPA)

W artykule dla dzisiejszego wydania niemieckiego dziennika _ Bild _ lider opozycyjnej ukraińskiej partii Udar Witalij Kliczko (na zdjęciu) zagroził masowymi demonstracjami, które _ sparaliżują całą Ukrainę _, jeśli prezydent Wiktor Janukowycz podpisze we wtorek w Moskwie porozumienia z Rosją.

Kliczko wezwał jednocześnie desygnowanego na ministra spraw zagranicznych Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera, by podjął się mediacji w konflikcie na Ukrainie. Wyraził także nadzieję, że jedną z pierwszych podróży zagranicznych nowego szefa niemieckiej dyplomacji będzie wizyta w Kijowie, podczas której przemówi na Majdanie Niepodległości.

Prezydenci Rosji i Ukrainy, Władimir Putin i Wiktor Janukowycz, spotkają się we wtorek na Kremlu, by podpisać porozumienia dotyczące współpracy gospodarczej.

Na Ukrainie demonstrujący od 21 listopada zwolennicy integracji z Unią Europejską obawiają się, że podczas tej wizyty może dojść do podpisania umowy o przystąpieniu Ukrainy do Unii Celnej, którą tworzą Rosja, Białoruś i Kazachstan. Uczestnicy protestów na kijowskim Majdanie Niepodległości przyjęli w niedzielę rezolucję zakazującą szefowi państwa podpisywania takich dokumentów.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja próbuje kupić Ukrainę? To propozycja Do podpisania porozumienia o pomocy może dojść już jutro.
Ukraina nie wejdzie do Unii Celnej Arbuzow poinformował, że Ukraina zamierza podpisać w Moskwie m.in. dokument ws. uregulowania ograniczeń handlowych z Rosją.
Majdan zakazał Janukowyczowi podpisania umowy o Unii z Rosją _ Ukraina już nigdy nie będzie gubernią imperium rosyjskiego, Ukraina będzie członkiem UE _ - grzmi opozycja.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)