Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
protesty na ukrainie
05.04.2014 12:45

Ukraina: Rząd wypłaci pomoc zabitym na Majdanie

Według danych Ministerstwa Zdrowia Ukrainy w starciach przeciwników byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza z siłami bezpieczeństwa w Kijowie zginęły 103 osoby.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Youtube/PRTSCR)

122 tys. hrywien (32 tys. zł) dla każdej rodziny, której członek został zabity podczas protestów na Ukrainie rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu - poinformowała minister polityki socjalnej Ludmyła Denisowa.

_ - Teraz opracowujemy procedurę wypłat, czekamy na listy z ministerstwa zdrowa i każda rodzina otrzyma taką pomoc. Myślę, że zaczniemy wypłatę w kwietniu, w budżecie są na to wszelkie niezbędne środki _ - powiedziała Denisowa w Kijowie.

Dodała, że członkowie rodzin, którzy byli na utrzymaniu zabitych, mogą zwracać się do funduszu emerytalnego po miesięczną dopłatę emerytalną w wysokości 5 tys. hrywien (1300 zł). Będą ją mogli otrzymywać również członkowie zabitych funkcjonariuszy sił porządkowych.

Zaraz po zwycięstwie na Majdanie, mieszkańcy kraju dowiedzieli się o luksusach, w jakich żył dotychczasowy prezydent. Posłuchaj, jak na konferencji prasowej opowiada on o swojej kolekcji luksusowych aut:

Według danych Ministerstwa Zdrowia Ukrainy w starciach przeciwników byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza z siłami bezpieczeństwa w Kijowie zginęły 103 osoby.

Czytaj więcej w Money.pl
"Dzięki Majdanowi tworzy się..." Jak podkreślił metropolita, ostatnie krwawe wydarzenia w Kijowie mogą przypominać mieszkańcom Gdańska i Gdyni masakrę robotników w grudniu 1970 r.
Premier Rosji ostro o Ukrainie. Minister deklaruje miliardy pomocy Według niego władze rosyjskie zrobiły przerwę, aby prześledzić rozwój sytuacji.
Spokojnie w Kijowie. Pierwszy taki dzień od dawna Po tym, jak Julia Tymoszenko opuściła więzienie i pojawiła się na kijowskim Majdanie, nastroje ukraińskich opozycjonistów poprawiły się.
Tagi: protesty na ukrainie, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz