Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sytuacja na ukrainie
28.03.2014 21:50

Ukraina: rosyjski socjotechnik polityczny zmuszony do wyjazdu

Mężczyźnie zarzucono działania na szkodę bezpieczeństwa narodowego kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Vladimir Yaitskiy/CC BY-SA 2.0/Flickr)

Władze Ukrainy postanowiły, że Igora Szuwałowa, któremu zarzucono działania na szkodę bezpieczeństwa narodowego Ukrainy. Szuwałow ma opuścić Ukrainę w ciągu pięciu dni. Jeśli tego nie zrobi, zostanie wydalony na wniosek sądu.

_ Zgodnie z ustawą o statusie prawnym cudzoziemców i bezpaństwowców Służba Bezpieczeństwa Ukrainy podjęła decyzję o skróceniu czasu pobytu i o przymusowym wydaleniu z Ukrainy obywatela Federacji Rosyjskiej Igora Szuwałowa _ - powiadomiło centrum prasowe SBU.

Podkreślono, że działania Szuwałowa szkodzą bezpieczeństwu narodowemu z racji jego ingerowania w sferę informacyjną i separatystycznych deklaracji. Agencja AFP pisze, że Szuwałow - szara eminencja - był odpowiedzialny za informację za czasów prezydenta Leonida Kuczmy (1994-2005), a od końca lat 90. aranżował cenzurę w ukraińskich mediach.

Media pisały, że uczestniczył w kampanii wyborczej Wiktora Janukowycza w roku 2004. Masowe wystąpienia zwolenników kontrkandydata Janukowycza, zarzucających mu sfałszowanie wyników wyborów, doprowadziły do pomarańczowej rewolucji, w następstwie której na fotelu prezydenckim zasiadł prozachodni Wiktor Juszczenko. Szuwałow, jak pisze AFP, podjął swą rolę po dojściu do władzy prezydenta Wiktora Janukowycza w roku 2010, zajął też stanowisko doradcy w prywatnym kanale tv Inter.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraina nie wpuszcza "turystów" z Rosji Przywódca partii Udar Witalij Kliczko powiedział, że przyjezdni mają na celu przygotowywanie prowokacji.
Prezydentem Ukrainy zostanie "król czekolady"? Gotowość do głosowania na niego wyraziło 24,9 proc. ankietowanych.
"Wiemy, że wam ciężko, ale trzymamy kciuki" Radosław Sikorski rozmawiał z szefem ukraińskiej dyplomacji o bezpieczeństwie Ukrainy, relacjach tego kraju z Rosją, stosunkach UE-Rosja i dwustronnych kontaktach polsko-ukraińskich.
Tagi: sytuacja na ukrainie, igor szuwałow, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz