Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ukraina: Poroszenko utrzymuje prowadzenie

0
Podziel się:

Według sondażu, niemal połowa (47,7 proc.) tych, którzy wezmą udział w wyborach i wiedzą na kogo głosować stawia na...

Ukraina: Poroszenko utrzymuje prowadzenie
(Wikimedia Commons (CC 3.0))

Petro Poroszenko nadal prowadzi w sondażach wyborczych na Ukrainie. Wybory prezydenckie mają się odbyć 25 maja. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy twierdzi, że na kilku kandydatów w wyborach prezydenckich szykowane są zamachy. Mają je przygotowywać prorosyjscy separatyści.

Według sondażu Centrum Razumkowa, niemal połowa (47,7 proc.) tych, którzy wezmą udział w wyborach i wiedzą na kogo głosować, chce poprzeć proeuropejskiego biznesmena i polityka Petra Poroszenkę.

Na Julię Tymoszenko będzie głosować prawie 15 proc. (14,8 proc.) Ukraińców. Serhij Tihipko - kandydat związany z rządzącą do niedawna Partią Regionów może liczyć na poparcie 6,7 proc. badanych.

Tegoroczna kampania wyborcza jest wyjątkowo skromna i opiera się przede wszystkim na spotkaniach w miastach i miasteczkach, oszczędnej reklamie telewizyjnej i zewnętrznej, przy czym z Julia Tymoszenko w ogóle zrezygnowała z billboardów. Tradycyjnie też kandydaci ustawiają namioty, gdzie rozdają swoje ulotki, a także umieszczają w lokalnych gazetach kryptoreklamę.

Groźba zamachów na kandydatów

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy twierdzi, że na kilku kandydatów w wyborach prezydenckich szykowane są zamachy. Mają je przygotowywać prorosyjscy separatyści.

Groźby miałyby dotyczyć, między innymi, dwojga najpopularniejszych kandydatów, czyli Petra Poroszenki i Julii Tymoszenko. Szef Służby Bezpieczeństwa Walentyn Nalywajczenko podkreślił, że organy ścigania zrobią wszystko, aby nie doprowadzić do zerwania wyborów prezydenckich. Badane są wszelkie groźby i plotki pojawiające się, między innymi, w internecie.

Tymczasem ukraiński parlament nie poparł idei ogólnoukraińskiego sondażu, który miałby odbyć się w czasie wyborów prezydenckich i dotyczyć najaktualniejszych kwestii. Celowo mówiono tu nie o referendum, a sondażu, ponieważ to pierwsze może ogłosić jedynie szef państwa.

Dzisiejsze posiedzenie Rady Najwyższej odbywa się za zamkniętymi drzwiami ze względu na omawiane tam tematy bezpieczeństwa państwa. Z sali obrad wyproszono komunistów - za poparcie, które wyrażali dla separatystów.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/0/t277248.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wybory;na;ukrainie;rosja;zmienia;zdanie,180,0,1506996.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wybory na Ukrainie. Rosja zmienia zdanie? Prawomocność majowych wyborów prezydenckich na Ukrainie będzie zależeć od kilku czynników - oświadczył wiceminister spraw zagranicznych Rosji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/174/t302254.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kto;bedzie;prezydentem;ukrainy;24;chetnych;do;walki,7,0,1506311.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) 24 chętnych do walki o fotel prezydenta Ukrainy Sprawdź, z kim będzie musiała zmierzyć się była premier Julia Tymoszenko.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/191/t306111.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/krwawe;walki;w;slowiansku;ultimatum;rosji,118,0,1528950.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Krwawe walki w Słowiańsku. Ultimatum Rosji Wiele ofiar operacji antyterrorystycznej na wschodniej Ukrainie. Ławrow żąda jej wstrzymania.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)