Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraina oskarża Putina o przejęcie budynków przez protestujących

Szef ukraińskiego MSW Arsen Awakow zapowiedział, że policja przywróci porządek w miastach na wschodzie kraju bez uciekania się do rozlewu krwi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Szef ukraińskiego MSW Arsen Awakow

Szef ukraińskiego MSW Arsen Awakow oskarżył prezydenta Rosji Władimira Putina o zorganizowanie i opłacenie przejęcia budynków w Doniecku i Ługańsku oraz Charkowie przez protestujących prorosyjskich separatystów.

Awakow zapowiedział we wpisie na Facebooku, że policja przywróci porządek w miastach na wschodzie kraju bez uciekania się do rozlewu krwi.

Oskarżył obalonego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, którego polityczną bazę stanowi Donieck, o konspirowanie z Putinem w celu podsycenia napięcia między obu krajami po aneksji Krymu przez Rosję.

_ - Putin i Janukowycz zarządzili i zapłacili za ostatnią falę separatystycznych niepokojów na wschodzie kraju - w Ługańsku, Doniecku i Charkowie. Ludzi zebrało się niewielu, ale są bardzo agresywni _ - podał Awakow na swoim profilu na Facebooku.

Napisał: _ Sytuacja znajdzie się pod kontrolą bez rozlewu krwi. To rozkaz dla funkcjonariuszy sił porządkowych, to prawda. Ale prawda jest też taka, że nikt nie będzie pokojowo tolerować bezprawia ze strony prowokatorów. Inicjatorów i podżegaczy spotka sprawiedliwość _.

Awakow oświadczył, że milicja nie będzie strzelać do ludzi, ponieważ _ na garstkę opłaconych prowokatorów wśród protestujących jest wielu oszukanych _.

P.o. prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynow zwołał nadzwyczajne posiedzenie szefów sił bezpieczeństwa w Kijowie i objął osobistą kontrolę nad zarządzaniem sytuacją - podały prasowe służby parlamentarne.

Na stronie internetowej MSW zamieściło oficjalny komunikat, wzywający obywateli do przestrzegania prawa. Ostrzegło, że organizatorzy i uczestnicy masowych niepokojów, niezależnie od miejsca zamieszkania i obywatelstwa, zostaną pociągnięci do odpowiedzialności. Przypomniało, że zajmowanie budynków państwowych jest przestępstwem.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraińska armia nie zaangażuje się na Krymie Ołeksandr Turczynów podkreślił, że armia chce skoncentrować swój potencjał na obronie wschodniej granicy państwa.
Prorosyjscy separatyści zdobywają budynki Separatyści w Doniecku na wschodzie kraju i organizują obronę budynku - podała lokalna agencja _ Ostrow _.
Turczynow odwołuje wyjazd na Litwę Turczynow, którzy miał jutro udać się do Wilna, by wziąć udział w spotkaniu przewodniczących parlamentów państw UE, pozostanie w kraju. Wszystko przez zamieszki na wschodzie kraju.
MSZ Rosji krytykuje prezydenta Rumunii Według MSZ Rosji strona rumuńska jawnie usiłuje ignorować przyczynę kryzysu ukraińskiego.
Tagi: stosunki ukraina-rosja, rosja, ukraina, arsen awakow, turczynow, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz