Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ukraina: nasze wojska wciąż są na Krymie

0
Podziel się:

Moskwa donosiła wcześniej, że wszyscy żołnierze lojalni wobec Kijowa opuścili półwysep.

Ukraina: nasze wojska wciąż są na Krymie
(PAP/EPA)

Ministerstwo Obrony Ukrainy oświadczyło, że wbrew doniesieniom z Moskwy ukraińskie siły zbrojne wciąż znajdują się na okupowanym przez Rosję Krymie. Resort w Kijowie podkreślił, że rozmowy o wyprowadzeniu wojsk z półwyspu jeszcze się nie zakończyły.

_ - Negocjacje na temat wyjścia wojskowych, sprzętu i okrętów Sił Zbrojnych Ukrainy wciąż trwają, ostatecznych ustaleń jeszcze nie ma _ - poinformowało biuro prasowe resortu obrony.

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu poinformował, że ukraińscy wojskowi lojalni wobec władz w Kijowie opuścili Półwysep Krymski, a wszystkie tamtejsze bazy wojskowe są pod kontrolą Rosji.

Wycofywanie się wojsk ukraińskich z Krymu rozpoczęło się już kilka dni temu:

Na Krymie znajdowały się 193 jednostki sił zbrojnych Ukrainy i służyło w nich 18,8 tys. żołnierzy.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejki po rosyjskie paszporty. Kto nie chce... Kto z mieszkańców Krymu nie zwróci się do Federalnej Służby Migracyjnej, automatycznie dostanie obywatelstwo Rosyjskie.
Niemcy zacieśniają współpracę z Chinami Chiny wstrzymały się od głosu w Radzie Bezpieczeństwa ONZ nad rezolucją potępiającą referendum na Krymie. Postawa Pekinu została odebrana w Berlinie jako sygnał zdystansowania się od Rosji.
Ta rezolucja ma "antyrosyjskie tło" Jej wniesienie pod głosowanie może _ jedynie skomplikować sytuację _ - oświadczył wiceszef MSZ Rosji Giennadij Gatiłow.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)