Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraina: Milicja wskazuje winnych pobicia dziennikarki

0
Podziel się

Ukraińska dziennikarka śledcza Tetiana Czornowoł została brutalnie pobita. Jest znana z wielu publikacji o korupcji na szczytach władzy.

Ukraina: Milicja wskazuje winnych pobicia dziennikarki
(PAP/EPA)
bEqAlllx

Ukraińska milicja twierdzi, że osoby biorące udział w napadzie na dziennikarkę Tetianę Czornowił są związane z opozycją. Zatrzymano już 4 osoby, które mają mieć związek z brutalnym pobiciem.

Mykoła Czynczyn z Głównego Wydziału Śledczego MSW powiedział, że zatrzymani mogą mieć związek z niezrzeszonym deputowanym Dawidem Żwaniją, a także członkami opozycyjnych partii Ojczyzna i UDAR.

Funkcjonariusz poinformował, że jedna z osób, która jest podejrzana o pobicie dziennikarki była kiedyś pośrednio powiązana z liderem UDARu Witalijem Kliczką. Mykoła Czynczyn oświadczył, że śledztwo ustaliło, iż jeden z podejrzanych Ołeksandr Kotenko był członkiem bandyckiej grupy Sawłochowa.

bEqAlllz

Ta z kolei była częścią bandy Rybałki, ksywa Rybka, który został zabity w 2005 roku, a z którym współpracowali bracia Kliczko.

Bracia Witalij i Wołodymyr Kliczko wielokrotnie zaprzeczali, iż mieli jakikolwiek związek z ukraińskim światem przestępczym. Z kolei zatrzymani przez milicję w związku z napadem twierdzą, że nie mają z nim nic wspólnego i mają alibi.

Dziennikarka śledcza i działaczka społeczna Tetiana Czornowoł została brutalnie pobita w nocy z wtorku na środę. Jest ona znana z wielu publikacji o korupcji na szczytach ukraińskiej władzy, a także ze swoich radykalnych działań w czasie trwających protestów.

Czytaj więcej w Money.pl
Waszyngton o prześladowaniach dziennikarzy - _ Szczególny niepokój budzi pobicie dziennikarki Tetiany Czornowoł _ - oświadczyła rzeczniczka Departamentu Stanu Jennifer Psaki.
Ukraina broni dziennikarzy. Jest bojkot Do milczących protestów dziennikarzy doszło także w Równem i Iwano-Frankiwsku na zachodzie kraju.
Janukowycz przegra wybory? Spadek poparcia Gdyby wybory odbywały się w tę niedzielę, Wiktor Janukowycz nie miałby szans na kolejną kadencję. Zobacz, kto by wygrał.
Putin pożycza pieniądze na prawo i lewo Ledwo ogłosił wsparcie finansowe dla Ukrainy, teraz sięga do kieszeni, by wspomóc Białoruś.
bEqAllma
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)